Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek a Zoom...

Mi a véleményetek a Zoom márkáról? Kb 5000Ft ért vennék tőlük 27,2 mm átmérőjű és 400 mm hosszú nyeregcsövet Ha van megbízhatóbb márka hasonló árkategóriában szóljatok

Figyelt kérdés

2018. jan. 22. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem jó az..ennyi pénzért másik gyártótól se kapnál jobbat. Amúgy is csak egy darab fémcső. Nagyon nem lehet elrontani.
2018. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kormánynál üléscsőnél ez jó meg a TRINITY . Eddig ezekből nonémeket vettem alut meg acélt azok is bírták . 1300Ft
2018. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szlory ***** válasza:

Az ilyen nyeregcsöveknél a lényegi kérdés a nyeregfelfogatás kivitelezése és a tömeg. Statikailag minden rendes kereskedelmi forgalomban kapható termék megfelelő, azt figyelembe véve, hogy ha a rajta lévő jelölésnél tovább kihúzod - elhajolhat, nagyon szélsőséges esetben eltörhet.


De jellemzően inkább a váz szokott búcsút mondani, mivel egy 400mm-es csövet mondjuk 30 centire kihúzva igen komoly erőkart hozol létre, ami a felsőcső-nyeregcső illesztést viszonylag hamar el tudja pusztítani. Ha montiról van szó, akkor is igen sok ez a kihúzás, ha városi vagy országútiról, akkor esélyes, hogy az a váz igazából nem a te méreted.


Azt a Zoom-ot sem tömegét, sem a felfogatási mechanikát tekintve nem lehet kiemelni, viszont biztonsággal lehet használni - a fentieket figyelembe véve.

2018. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magasságban nekem majdnem mindegyik országúti bicikli rossz, de ez kb megfelel, mert majdnem 2m magas vagyok de csak a lábaim hosszúak, a felsőtestem meg mint egy normál növésűnek. Szóval a vázméret rendben van. (és ha egy 450mm hosszút vennék?) akkor nem lenne akkora stressz a vázon.
2018. jan. 23. 15:06
 5/6 szlory ***** válasza:

Akkor ez túlmutat a nyeregcső kérdésen, viszont értelek. A bike-fitterek rémálma tetszik lenni? :D Tulajdonképp egy megfelelően rövid stucnival és kis előrenyúlású és/vagy mély kormánnyal kéne még ügyeskedni.


De igen, ha kis macerát akarsz, akkor jól jöhet egy minél hosszabb nyeregcső, rendesen segít a váz megóvásában - ha már a tömeget nem fordítja előnyére..


Teoretikusan és hosszú távon mondanám, hogy egyedi váz gyártás a méreteidre, idehaza megoldható legalább 3 helyen, de az úgy indulna, hogy 150-200e. Nem nyeregcső ár. :)

2018. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most vettem a biciklit kb 5-6 napja nincs túl sok kedvem és pénzem kiadni még 200.000-ez egy új vázra de nyáron talán meggondolom.
2018. jan. 23. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!