Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Defekttűrő gumik kerékpárra?

Defekttűrő gumik kerékpárra?

Figyelt kérdés
Defekttűrővé szeretném tenni kerékpáromat. A külsők már eléggé elkoptak így szétnéztem és egyáltalán nem vészes a defekttűrő gumik beszerzése. Viszont az lenne a kérdésem hogy ha külső gumiból veszek defekttűrőset az mennyire engedi át például a rózsatüskét vagy üvegszilánkot szeget viszont ha átengedi nem úgy van hogy a belső t átbökve teljesen leereszt a gumi? Akkor mi értelme? A másik fajta amit néztem az amikor a belső gumiban van a folyadék na azt értem de ezt hogy a külső a defekttűrős azt nem tudom felfogni ha kilukoad akkor leereszt és adiosz nem lehet felfujni sem mert lyukas. Elmagyaráznátok hogy müködik?

#kerékpár #defekttűrő gumik
2018. febr. 13. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem defekt tűrő, hanem el van látva kisebb/nagyobb fokú mindenféle fantázianevű defektvédelemmel, gyártótól és típustól függően. De ez nem azt jelenti, hogy 100% defektálló, csak hogy kevesebb az esélye a defektnek. Nekem is defektvédelemmel ellátott gumim van és használok slime defektgátló folyadékot, ami jót teljesít. Akáctüskét kihúztam a gumiból egyet pisszent és kész. Viszont ha nincs ilyened akkor a defektvédett gumid mellé vigyél pár tartalék belsőt vagy defektjavító készletet.
2018. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*és pumpát
2018. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A defekttűrő az amit írtál. A belsőben van folyadék ami defekt esetén eltömíti a lyukat. Ennek hátránya, hogy összeragad a belső a külső és a felni+felniszalag. Ha elkopott, cserélni kell nagy szívás van vele.

Lehet már feltöltött belső is venni, de lehet utolag is feltölteni a gumit (ehhez szét kell szerelni a szelepet!)


A másik megoldás a defektvédős külső.

Ezekbe a gumikba be van építve egy vastagabb, erősebb réteg ami bizonyos szúrásokkal szemben véd. Komolyabb defektet ez sem tud megfogni.

Nekem mindegyik bringámon már defektvédős külső van és az elmúlt kb 40ezer km alatt összesen 2 defektet kaptam, tehát mindenképpen megéri az árukat ezek a gumik!

Az egyik defekt egy 4 centis csavar volt ami a monti gumijának mintázatába akadt bele. A másik meg egy vastag esztergaforgács ami a gumi oldalába fúródott. Ezek egy autógumit is leeresztettek volna!

De mentem ár át törött sörösüvegen és az nem vágta ki!


Van még egy defektvédelmi módszer: a belső és a külső gumi közé lehet berakni egy defektvédő szalagot. Ennek az az előnye, hogy a meglévő gumidat nem kell lecserélni.

Hátránya, hogy nagy pontossággal kell berakni, mert ha a két vége között marad hézag, akkor ki fogja csípni a belsőt. Ha a két vége átfedésben van, akkor meg azért fogja kicsípni :D


Ha defektvédős külsőt vásárolsz alaposan nézd meg a specifikációkat!

sok gyártó nem csak egyféle védelemmel ellátott gumit gyárt!

Van vékonyabb, vastagabb védőréteg, van ahol a gumi oldalfalában is van védelem, van ahol nincs. Igény és pénztárca kérdése...


Azt mindenképpen szem előtt kell tartani, hogy minden ellen nem lehet védekezni! Néha egy-egy defekt beesik a legjobb gumiknál is. De mindenképpen nagy könnyebbség ha nem 50-60 kmenként kell szerelni, hanem csak 10-20ezrenként.


Természetesen a védelmeket kombinálhatod is!

A defektvédős külsőbe egy defekálló belsőt teszel és közéjük még raksz defektvédő szalagot is! :)

2018. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szlory ***** válasza:
45%

Részletesen elmagyarázva pl itt: [link]


"Konklúzió tőmondatokban:


- A tömör gumin kívül nincs 100%-os defektvédelem, így vagy úgy, de mindet át lehet vágni-szúrni.


- Defektgaranciát egyik gyártó sem kínál. Fogadd el: ha biciklizel, a defekt benne van a pakliban.


- Az olcsó, könnyű rugalmas anyagú külsők csak minimális defektvédelmet nyújtanak, leginkább csak lelki támasz az erre rászoruló vásárlónak, még akkor is, ha márkás gumiról beszélünk. Mindazonáltal nem kell feltétlenül leírni ezeket a külsőket, mely egy ilyen külső defektvédelme nagyon nagy mértékben fokozható különböző defektgátló szmötyik, folyadékok, gélek betöltésével, amiről a következő cikkünkben lesz szó. E két technológia vegyítése egészen komoly defektvédelmet tud nyújtani.


- A közepes defektvédelem az extra nagy egybefüggő futófelületi gumi-falvastagság (4-5 mm) vagy 2-3 mm-nyi, extra rugalmas bélésréteg alkalmazásával érhető el. Az első esetben a gumi élettartama lesz nagyobb, míg a másik esetben komfortosabb külső a végeredmény. Ha nem akarsz defektgátló folyadékkal szutymákozni, akkor ettől a szinttől éri meg defektvédett külsőt venni. Ezek a külsők még nem túl nehezek, így mindennapos városi közlekedésre is kiválók, nem fogsz lepetézni a 12. piros lámpánál kigyorsításkor sem.


- Nagyfokú defektvédelmet a 6-8 mm feletti egybefüggő futófelületi réteg, vagy a 4-6 mm-nyi extra rugalmas bélésréteg nyújtja. Ezekkel már tényleg igen nagy biztonságban érezheted magad és természetesen itt már részesülsz a jobb alapanyagok miatt hosszabb élettartamból, kisebb gördülési ellenállásból vagy nagyobb menetkomfortból is. Km-zabálóknak, hosszú túrára menőknek, nagy csomagot hurcibálóknak nagyon ajánljuk ezen külsőket."

2018. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Az elméletet már leírták. A gyakorlatban egy 28-622 SportContact kb. 5 évig volt a kerómon, ezalatt mentem tökön-babon, kb. 20000 kilométert; egyetlen defekt nélkül.

Jelenleg 3 éve 37-es Contactokkal nyomom, szintén defektmentesen.

Ha biztosra akarsz menni, akkor ajánlom a Continental külsőket: Conti belsővel ha egy éven belül defekted lesz, a gyár ingyen cseréli...

2018. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!