Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen váltót lenne érdemes...

Milyen váltót lenne érdemes erre a kerékpárra vásárolni?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy kis hülyülés a biciklivel és kifordult a hátsó váltója, szóval teljes egésszében cserére szorúl.

Egy Genesis Solution 2.7 mountainbikeról lenne szó. Az előző váltó egy Shimano Altus hogy pontosan milyen arról fogalmam sincs.

[link] < erről a bicajról van szó egyébként.

Szóval egy ezzel a bicajjal kompatibilis váltóra lenne szükségem ami 50-80€között van



2017. aug. 30. 14:05
 1/7 szlory ***** válasza:

Hátsó váltónál a sebességek száma és a kanál hossza a legfontosabb paraméter. A te esetedben ha jól látom, 8 sebesség és hosszú kanál kell (montinál a gyári kazetta esetén tuti hosszú kell, azaz "SGS"). Lehet épp egy 9 sebességest is használni, ha az jön szembe, a vezetőgörgői elintézik a 8-as láncot is. Acera v Altus ha ugyanolyan szintet akarsz, Alivio, ha egy kis extra törődést mutatnál a géped irányában.


PL:

[link]

vagy

[link]

2017. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és mivel különböznek a Shimano Deore váltói? Hallottam valami olyasmit, hogy az már haladó, de nem igazán tudtam felfogni, hogy mi az amit adni tud. Egyébként mi kell ahhoz, hogy tekerés közben tudjak váltani akár úgy, hogy teher van a láncon.

Illetve még egy kérdés: Masszívabb úton, kisebb nagyobb ugrásokkal a lánc összevissza a váznak csapkolódására van valami gyógyszer? vagy ennek semmi köze nincs a váltóhoz?

2017. aug. 30. 21:48
 3/7 szlory ***** válasza:

Hogy ne vesszünk el a részletekben, két tény:

1) A Deore-ral indul a Shimano igényessége. Az alatt "budget" termékeket találsz, ami nem azt jelenti, hogy rossz, csupán a benne alkalmazott technológiában, tudásban spórolnak, hogy olcsóbb legyen.

2) Nyilván pl. amit 2010-ben XTR-ben kikísérleteznek, az évek során kúszik lefelé (ha nem is mindenestől) az alacsonyabb szintű modellekbe. Nagyjából Alivioig eljutnak a lényegi újítások, (ex-has) 5 év csúszással.


A terhelés alatti váltáshoz komolyabb mech kell, a felsőbb kategóriák viszont "cserébe" elvárják a folyamatos szervizelést, jobban kopnak, stb. Ez minden technikai sportban így van a verseny alkatrészekkel: csúcsrajáratott, rövid életű cuccok, amiket a szponzor finanszíroz a versenyzőnek, akár etaponként.


Másfelől: a láncod (MTB) mindig ütni fogja a támvillát valamennyire. Nyilván az előfeszítés, amit a váltóba építenek, képes lehet arra, hogy ezt minimalizálja. De a végső megoldás a támvilla védelme neoprene kabáttal vagy "sharkfin" láncvilla-védővel. Ellenőriztesd az új váltónál a feszességet, beépítés után. Ennyit tehetsz.


Utolsó kör. Ökölszabály, hogy a gépedre a gyári szett szintjétől nagyon elugrani nem ajánlott, ízlésficamra vall, valamint a többi gyenge alkatrész amúgy is visszarántja a mélybe az összképet. Ezért javasoltam neked egy Alivio-t, de a Deore még belefér a képbe. SLX szerintem zsákutca volna, XT meg már sok. Bocs, de egy Genesis-ről beszélünk, amin Altus volt. 50-80 EUR-ban a Deore 9 sebességes, SGS-es váltója jó lehet neked. Sőt, ha jól tippelem az előző halálának okát, akkor egy "Shadow" változat szerintem még jobb volna (ebben nem mindenki ért egyet). Ott a kanál szinte súrolja a küllőket, minimalizálva az esélyét annak, hogy külső tárgy megtépje, beleakadj. Hier ist es: [link]

2017. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ebike.hu oldalon is van sok váltó jó áron ...
2017. aug. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj az altusnál. A bringád nem az a kategoria amit nagyon tuningolni kéne.

Tehetsz rá deore-t de nem fogsz változást tapasztalni,mert 1hátso

váltó önmagában kevés hozzá.


Ui:nem néztem a teljes felszereltséget,de egy ideje amúgy is divat jobb hátsó váltoval szerelni a bringákat...szóval lehet hogy az altuszod alapbol jobb volt mint a váltás többi tagja.

2017. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

A specifikáció szerint alapvetően a TY szettel van felszerelve. Erre bőven jó az Altus, ami eggyel magasabb kategória. Ha jó áron tudsz szerezni, akkor Alivioig elmehetsz, afelett pazarlás lenne.

Vagy ha nem ragaszkodsz a Shimanohoz, akkor jóval olcsóbban kapsz SunRace M50-et, ami kb. Acera szintű.

2017. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A TY szettnél nincs lejjelbb. Az a shimano paletta alja-olcsó,nehéz,idejet mult.

De hozza szintet. Az altus vàltod eleve "tuning" rajta.

Ha minőségi ugrást akarsz akkor egy acera szett viszonylag olcsón elérhető. És valóban jobb lesz bringád.

2017. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!