Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen csapágyat tegyek a...

Gyakori93 kérdése:

Milyen csapágyat tegyek a hátsó kerék agyba?

Figyelt kérdés

Sajnos tönkrement a Fatbike hátsó kerékagyam, és nincs kedvem több 10 ezret kiadni érte, ezért mivel esztergályos vagyok, átalakítóm ipari csapágyasra. Viszont nem tudom eldönteni, hogy milyen típusú csapágyat rakjak bele.

Szerintetek mély hornyú vagy ferde hatásvonalú csapágyat rakjak bele?



#csapágy #kerékagy #fatbike #ipari csapágy #mély hornyú #ferde hatásvonalú #töltőt káposzta.
2018. febr. 23. 16:49
1 2
 1/13 tothp ***** válasza:

A gyárilag ipari csapágyasban is sima mélyhornyú van. 30% radiális erőt az is felvesz.

Rég tanultam, de ha jól emlékszem, a ferde hatásvonalúnak nagyobb a fajlagos helyigénye is. Abból meg egy agyban nem sok van.

2018. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tothp ***** válasza:
A racsni oldalt hogy oldod meg? Ha a kazettás agyad van, ott az agytesten van csapágyazva. Oda nem tudom, hogyan farags be bármilyen csapágyat.
2018. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Maga a csapágygolyó fészek nem forog, azt is ugyan úgy kiesztergálom sarkosra! Viszont én is úgy döntöttem hogy, sima mély hornyú csapágyat rakok bele, mivel csak az fér el.
2018. febr. 25. 16:50
 4/13 Wadmalac ***** válasza:

Hát, azért megnézem, ahogy egy komplett kereket megfelelő vágósebességgel megpörgetsz az esztergán.

Mármint igen-igen messziről akarom csak megnézni.

2018. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy komplett kerék lesz felfogva. Természetesen szét fűztem az egész kereket, csak az agyat fogom meg a tokmányban!
2018. febr. 26. 15:08
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Ha már ki van fűzve, akkor tényleg nem olyan borzalmas költség egy agy önmagában. Megéri ennyit dolgozni vele?

Egy Joytech ipari csapágyas hátsó agy 7500,- Ft, nem éppen a csúcskategória, de annál jobbat házilag úgysem csinálsz.

2018. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy én valami ilyesmit javasolnék.

[link]


Disznó módon amúgy a bolti iparis agyakba sima radiális csapágyakat tesznek, hogy legalább a nyeregből kiállva tekerés ki tudja nyírni, valamivel csak le kell rontani az élettartamot, nem?


Ennél a fenti radiax mindenképpen jobb, csak, mint egy normál kónuszos agynál, faca előfeszítés-beállítás kell.

2018. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel ez egy Fatbike, így jóval szélesebb mint egy sima kerékpár agy. És 25.000Ft-nál olcsóbban nem találtam. Ezért gondoltam hogy, kiesztergálom és rakok bele ipari csapágyat!
2018. febr. 27. 08:56
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

Ez egy tárcsafékes jószág akkor, ugye?


Ami csapágyat linkeltem, az jó lehet, csak akkor tengelyt (vagy minimum rá megfelelő feszítőelemeket) is gyártanod kell, megfelelő csapágyfeszítéshez.


Egyébként mit takar az, hogy tönkrement az előző?

Mert ennyiből nem derül ki, lehet, hogy olcsón javítható.

2018. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

Azt azért gondolom tudod, hogy a jobb ipari csapágyas agyak nem simán két "bóti" csapágyon futnak kónusz helyett?

[link]

2018. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!