Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen csapágyat tegyek a...

Gyakori93 kérdése:

Milyen csapágyat tegyek a hátsó kerék agyba?

Figyelt kérdés

Sajnos tönkrement a Fatbike hátsó kerékagyam, és nincs kedvem több 10 ezret kiadni érte, ezért mivel esztergályos vagyok, átalakítóm ipari csapágyasra. Viszont nem tudom eldönteni, hogy milyen típusú csapágyat rakjak bele.

Szerintetek mély hornyú vagy ferde hatásvonalú csapágyat rakjak bele?



#csapágy #kerékagy #fatbike #ipari csapágy #mély hornyú #ferde hatásvonalú #töltőt káposzta.
2018. febr. 23. 16:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Eddig konuszos volt a kerékagy, és sajnos elkopott a csapágygolyók futófelülete, ezért mivel nem szeretnék 25k + kifizetni ezért alakítom át. És igen, új alkatrészeket is gyártok hozzá. Figyelve a féktárcsa helyét, és az egész összeállítva 170mm-nek kell lennie. (Az esztergálása viszont nekem nem kerül semmibe)
2018. febr. 27. 10:17
 12/13 Wadmalac ***** válasza:

Na csak azért linkeltem be azt az összeállítást, mert láthatóan az ipari csapágyasnál a rászerelt szabadonfutóval lehet gebaxkád. Részben azért is, mert a kónuszos agy esetén a jobb oldali csapágy a szabadonfutó fix alaptestében fut, nem az agyban, az agyat és a szabadonfutó alaptestét ugyebár menetes kötés tartja össze.

Bár lehet, hogy mindezeken te már túl vagy, akkor tárgytalan.


Érdekes, hogy még egyetlen gyártó sem állt rá, hogy kónuszos agyakhoz cartridge formájában gyártson utólag betehető radiax csapágyat. Nem lenne nagy durranás ilyet produkálni és tutira lenne vevőköre, éppen azok közt, akik úgy jártak, mint te szintén nem akarnak új agyra költeni és NINCS otthon esztergájuk.

2018. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

Apropó cartridge.

Rájöttem, hogy ez piaci rés, már állok is neki a biznisz kidolgozásának, tőketámogatás, jogi és műszaki háttér megvan.

Tekintsétek a fenti megjegyzésemet első hivatalos lépésnek a szabadalomhoz, aki rányúl, beperelem.

Egyelőre viccesen véve, de tényleg.

Ebből meg tudom csinálni a megélhetésemet.

2018. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!