Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Dombos, városi terepre milyen...

Dombos, városi terepre milyen bicajt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kolozsváron élek, az út jó, viszont elég nagy szintkülönbségek vannak olykor. Régebb mountim volt (nemigen konyítottam hozzá), most kipróbáltam egy félversenyt, s valahogy a trekkingre szavazok most, bár sokak nem látják a pontos szerepét a (bicaj)világban. Talán az ilyen terepre lehetne ideális, nem?

2018. márc. 8. 12:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy egy ilyen régebbi Merida Speederben gondolkodom, kb. 35 ezer forintért tudnék hozzájutni. Megér szerintetek ennyit, s kb. mire kell számítanom vele kapcsolatban? Előnyök, hátrányok?


[link]


Köszönöm!

2018. márc. 8. 12:23
 2/3 szlory ***** válasza:

Nem tekertem Kolozsváron, viszont dombos nagyvárosban igen. Elöl 2 tányér, hátul min. 8 fogaskerék már bőven sok. Ehhez sárvédőt, esetleg csomagtartót lehet képzelni, teszem azt 700x35C városi, defekttűrő gumikkal (pl. Continental Sport Contact de megannyi más is van). MTB fölösleges és nevetséges.


A Merida Speederek (főként a régebbiek) hálás jószágok. Ennek nem látom ugyan a pontos felszereltségét, de 35e-éert jó vételnek tűnik, ha jó, egészséges állapotban van. Ennyiért akár 1-2 kisebb hibát is fel lehet vállalni (pl. ha láncot+sort cserélni kell rajta, vagy féket,bowdent, monoblokkot), hibás kerékagyat, váz sérülést, váltórendszer cserét nem biztos.. Viszont egy ilyen bicóval akár kényelmesen és hatékonyan lehet vállalni nagy túrákat is, akár földutakkal együtt. Merev a villája, de ez az adottság nem egyértelműen hátrányos, én örülnék neki a helyedben.

2018. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tothp ***** válasza:
Egy trekking 3x7 vag 3x8 fokozattal még a Hargitára is felvisz. Jó utakra nagy nyomású aprómintás gumival. Szigorúan teleszkóp nélkül.
2018. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!