Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás közben, kanyarodá...

Kerékpározás közben, kanyarodáskor beleér az elsőkerék a cipőmbe az normális?

Figyelt kérdés
Most vettem kerékpárboltban 1 hete egy országuti kerékpárt, próbálgattam melyik méret a jó több kereskedésben is jártam és az 54-es vázméret mellett döntöttem. Ma próbáltam ki először mivel nagyon hideg volt a napokban most meg 8fok így azért teljesen más. Szval városban mentem vele 20percet de minden kis kanyarnál elvertem az első kereket a cipőmmel amugy meg talpal kellett tekernem mert ha sarokkal akkor nem csak a gumiba hanem a küllőket is szétverem. Most mit tegyek?

2018. márc. 8. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Micsodaa? Ki mondta, hogy talppal tekerj? Az meg még viccesebb, hogy sarokkal. Én 185 cm vagyok és én is 54cm outit tekerek. Elvileg ez a legkisebb méret ami még pont jó nekem. Nincs ilyen gondom. De a lábfej elejét tedd a pedálra, majdnem lábújhegyen kell tekerni (de nem)...
2018. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem ezt mondták de jogos
2018. márc. 8. 13:38
 3/12 A kérdező kommentje:
De tényleg én próbáltam az 57-es méretet az nagy volt
2018. márc. 8. 13:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom ki mondta hogy a sarkaddal tekerd, nem lehetett valami nagy észlény, de ha azt mondta volna, hogy hasalj fel a nyeregre és a kezeiddel tekerd a pedált, akkor úgy csináltad volna? :D Ha a lábfejed elejével tekersz akkor biztos hogy jó lesz.

hány cm vagy amúgy?

2018. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
180minimum vagyok valamennyivel lehet több nem mértem
2018. márc. 8. 15:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Amugy ez nem igy van hogy ha azt mondja hasalj a nyeregre akkor ráhasalok mert én világ életembe a MTB bringámat talpal tekertem, most először van normális bringám és ezen összeveszik a cipőm meg az első kerék. Nem tudtam van ilyen. Tulajdonképpen ezt nem tudtam hogy itt ennyire kicsi a távolság a pedál és az első kerék között. Fura
2018. márc. 8. 15:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Az mtb-t se talppal kell tekerni, azt is ugyan így, csak ahogy mondod, az outin kicsit közelebb van a kerék, a vázhoz és a cipődhöz is, mivel nincs teleszkóp. Az MTB patentpedálhoz való cipőn is ott van a stopli helye ahol az országútin :) Nézz majd meg egyet googlen.
2018. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szlory ***** válasza:
Mondjuk azért pl. 182 centihez is már 56-os illene vagy nagyobb. Nem vészes az 54, de hogy egész napos tekerésnél észrevennéd a különbséget... Városba szaladgálni 1-2 órás maximummal végül is letojható. Max +1/2 centivel hosszabb stucni.
2018. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ebből a típusból csak 51/54/57/59-es méretek vannak és az 57-es már nagy volt azaz inkább határeset. Egy hirtelen leugrás esetén a vázba vertem volna a családi élszert. Ezt meg nem vállaltam volna be de lehet ti igen.
2018. márc. 8. 18:49
 10/12 tothp ***** válasza:
Szakmailag: a leghatékonyabban akkor teker az ember, ha a lábfej legyszélesebb része van a tengely felett.
2018. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!