Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hibás a nyomásmérő a pumpán?

Hibás a nyomásmérő a pumpán?

Figyelt kérdés

Vettem tegnap egy nyomásmérős pumpát, és próbáltam felfújni a gumikat 4,9 barra. Már alig tudtam lenyomni a pumpát mikor 4 bart mutatott (80 kg-os vagyok és naponta végzek fizikai munkát) és a gumi kőkemény volt. A nyomásmérővel lehet a gond, vagy valamit rosszul csináltam vagy hogy?


A belső presta szelepes.



2018. márc. 9. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szelepen kitekerted a pöcköt? Ha a kék-sárga boltban vetted, cseréltesd ki!
2018. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kitekertem és meg is nyomkodtam párszor. Aztán azóta kipróbáltam autószelepen is de ott is ez volt a baj. De mostmár mindegy mert úgy néz ki, hogy már nincs meg a blokkja:(
2018. márc. 9. 16:33
 3/15 anonim ***** válasza:
Tegnap vetted és eldobtad a blokkot? Mi van ráírva a gumidra? Mármint minimum és maximum nyomásérték. És Mekkora kerékről van szó milyen felhasználásra?
2018. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
minimum nincs rajta csak maximum 5.1 bar. Maxxis Overdrive 28x1,5-ös trekking köpeny.
2018. márc. 9. 17:22
 5/15 szlory ***** válasza:
Van olyan, hogy a nyomásmérő alapból gyenge v. rosszul kalibrált. Mivel már nem tudod visszacserélni (ha jól értem), szokd meg. Ehhez annyi kell, keresel egy (közel) hiteles mérőforrást, ott pumpálsz, rámérsz. Az eltérés konstans lesz, legalábbis 5-6 bar környékig várhatóan azonosan torzít a pumpádon lévő.
2018. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nekem sincs nyomásmérős pumpám, sosem volt.

A gumira nyomott ujjamban bízok.

Az kalibrált műszer. :D

Tényleg, egyszer kipróbáltuk haverral, ő fújta nyomásmérős pumpával, én meg 0,3-0,5 bar pontossággal mondtam be az eredményt ujjal nyomkodva. :D


Egyébként Presta vagy dunlop szelepnél a jó nyomásmérős pumpa sem fog pontosat mutatni. A szelep átütéséhez szükséges magasabb értéken fog állni. De legalább nem fogod túlfújni.

2018. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Közben elméletileg már meg is oldottam, igaz olyan módon amit sosem fogok használni:D Tudom, hogyha a pumpát ütközéstől ütközésig nyomom, akkor 3,8 dl levegőt nyom be. Ki tudom számolni a belső űrmértékét is, a levegő sűrűsége szobahőmérsékleten elérhető adat, szóval csak ki kell keresnem a függvénytáblából a szükséges egyenleteket illetve adatokat és ki is tudom számolni:D
2018. márc. 13. 19:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Én direkt ezért nem vettem nyomásmérős pumpát, mert csak egy plusz vacak ami elromolhat rajta és akkor jobban idegesít, hogy van de nem működik, mint ha nem is lenne :) Egyébként igen, én is csak ujjal nyomkodom, hogy mennyire kemény...bajom még nem lett belőle
2018. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:

Eddig túlfújással három gumit tudtam elpukkantani.

Első kettő Csepelen volt még, egyszer a gumi drótpereme sétált ki a napvilágra, egyszer meg pumpálás után fél nappal elégelte meg a direkt napfényt.

A harmadik egy Vittoria Zephyr volt, a gumi bírta, a felni belső szalagja nem.

Mindez olyan 25 év alatt.

Szóval annyira nem tartok a túlfújástól.

2018. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A Gumi még hagyján (mondjuk az én pénztárcámnak elég drága köpeny van rajta) de inkább a felnit féltem. Az se egy olcsó darab, pláne nem a kicserélés munkadíjával, és elég szar élménynek ha menet közben kettéreped:D
2018. márc. 14. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!