Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár hátsó váltó felszerel...

Lelek123 kérdése:

Kerékpár hátsó váltó felszerelés után nem úgy működik, ahogy kellene. Hogyan tudnám megoldani a problémát?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a biciklimen a hátsó váltót leszereltem, mert kitisztítottam és amikor felraktam és kipróbáltam, akkor 1-el arrébb váltott. Például ha a fokozatjelzőn 5-öst állítok be és váltanék 6-ra akkor nem történik semmi, de ha 7-re váltok, akkor csak 1-et vált, vagyis 6-osra megy a lánc, valamint alul az a kar ami vált, vagyis eltolja a láncot egyel arrébb van mint az a fogaskerék amire szeretnék váltani, így egy kicsit feszül a lánc.

#bicikli #hátsó váltó #rosszul vált
2018. márc. 10. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Bowdent is kiszedted a váltóból, vagy a 2 kis állítócsavart piszkáltad?
2018. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bowdent is kiszedtem
2018. márc. 10. 19:53
 3/9 A kérdező kommentje:
A kis csavarokat nem piszkáltam, de a bowdent próbáltam feszesebbre illetve lazábbra állítani de úgy se sikerült megoldani a problémát.
2018. márc. 10. 19:56
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
76%
Talán be kellene állítani azt a szerencsétlen váltót...
2018. márc. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ellazult a huzal és a váltó sem teljesen abban a helyzetben fekszik ahogy eddig volt . Tedd elől a legkisebb lánckerékre és hátsó racsnin a legnagyobbra . A váltókat ehhez megfelelő szinkronban állítsd . Feszítsd a huzalt és teszteld a váltást majd finomra hangold .
2018. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:

Ahogy én szoktam

Elől középső tányér, hátul a legkisebb, váltókar ennek megfelelő állásban. Finomhangoló csavar majdnem teljesen betekerve.

Így rögzítsd a heljesen elvezetett bowdent.

Kézzel majdnem feszesre állítva.

Így akaszd fel a bicajt és egyesével léptesd a fokozatokat.

A finombeállítóval feszíthetsz, vagy lazíthatsz a bowdenen. Ha a végállásokat nem babráltad, akkor ennyit kell tenned

2018. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:
Szóval HELYESEN és nem HELJESEN. még mielőtt valaki beszólna 😊
2018. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Keress egy faca youtube tutorialt, vagy rutinos havert,aki élőben, mutatva mondja el.

Máshogy elbszakodhatsz egy ideig, amíg tiszta lesz a dolog.

Nem egy bonyolult téma, de elsőre, ismeretlenül minden az.

2018. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

Kezdetnek pl.:

[link]

2018. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!