Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha kiszedtem a biciklim...

Ha kiszedtem a biciklim kerekét és visszarakás után dörzsöli a fékpofa a tárcsát, próbáljam úgy visszailleszteni úgy ahogy volt, vagy állítsam hozzá a féket?

Figyelt kérdés
Egy tárcsafékes montiról lenne szó, 0 tapasztalatom van sajnos még ilyesmi szerelésben. Szóval egy belső-cserére kiszedtem a kereket és nem akar sikerülni pont úgy visszarakni ahogy volt és hozzáér a fékpofa a tárcsához. Ilyenkor inkább próbáljam visszaállítani az eredeti állapotot vagy a féket állítsam hozzá? Esetleg van tippetek ilyen féktárcsás kerék ki- berakosgatáshoz?

2018. márc. 18. 01:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mechanikus tárcsafékről van szó.
2018. márc. 18. 01:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet ferdén fogattad be..mert kicsit tud jobbra balra lötyögni. Tedd be a kereket a helyére és húzd be a féket az a helyén tartja. És úgy húzd meg a gyorszárat. Ha egyedül nem meg akkor kérj meg valakit hogy húzza közben a féket. Vagy rögzítsd behúzva a féket valami madzaggal :D
2018. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szlory ***** válasza:
Lehet igazgatni, ahogy jólesik. Pl, az előző javaslaz érdekes. Amugy a gyorszar sajna nem sebész műszer, pobt ugyanoda visszahuzni nem tutira sikerül. Ha nem megy, allitani kell a nyergen, az viszonylag hamar megvan amúgy.
2018. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt a fékes fogós módszert mindenképp kipróbálom, aztán ha nagyon nem megy akkor állítok picit a féken. Köszi a válaszokat!
2018. márc. 19. 01:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez kb. ilyen, kiveszed 5x, akkor 5-féle helyzetben fogod utána visszatenni. Jó esetben elérhető a milliméter pontosság :) Érdemes még párat próbálni azzal, hogy kinyitod a gyorszárat, kicsit arrébb forgatod a tengelyt és újra megnézed, előbb-utóbb lesz egy pozíció, ami nem súrol, jó esetben ez megvan 1-2 perc alatt.
2018. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Részvétem barátom!

Nekem is van mechanikus tárcsafékes bringám.

Pont ezért vettem rá brutál defektvédős gumit, hogy nehogy ki kelljen venni feleslegesen a kereket.

Nem lehet pontosan ugyanoda visszafogatni a kereket, úgyhogy biztos, hogy súrilni fog a fék ha kiveszed a kereket, majd visszarakod.


Ezt csak úgy lehet elviselni ha ritkán veszed ki a kereket.

Én ahányszod kiveszem, utána mindig állítanom kell a féknyergen.


A legextrémebb az amikot javítasz valamit a bringán, de a fékhez nem nyúlsz hozzá. Másnap meg hallod, hogy korcog a fék... a k. anyját!!!


ráadásul a mechsnikus tárcsafék működéséből fakadóan a féktárcsát is deformálja. Tahát azt is rendszeresen egyengetni kell.

2018. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!