Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár való nekem?

Milyen kerékpár való nekem?

Figyelt kérdés
20 éve nem bringáztam, de a párom imád bicajozni. Szeretnék vele tartani. Nem vagyok sportos alkat, 170 cm, 80 kg, 44 éves. Milyen tipusú bringát ajánlanátok? Esetleg ha képet mutatnátok... 100 ezerig, alapfelszereltséggel. Köszi!

2018. márc. 19. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem trekking biciklit vegyél, amit tipikusan sokan városi biciklinek használnak pont azért, mert jól lehet vele menni szilárd úton (alkalomadtán könnyebb terepen is, murvásúton stb.) és szokott hozzá járni, vagy legalábbis szerelhető rá csomagtartó, meg minden földi jó. Agydinamó se hülyeség, de ha nem mentek messze akkor felesleges. Első teleszkóp se kell, de általában az ilyenekre valamiért ráerőltetik, még ha gagyi is, de legyen. 100ezerig szerintem használtat vegyél, ha a párod tud segíteni a választásban. Ellenkező esetben inkább ne kockáztass használttal, vagy max szervizelt használtat bringaboltból vegyél..

Újat is ki lehet fogni talán de az tényleg a legalja lesz, amin ha kihasználod és hajtod rendszeresen, hamar cserélni kell alkatrészeket (nem törvényszerű, de nem hiába jobbak a drágább biciklik és nem csak azért mert pár grammal könnyebbek)

2018. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hervisben néztünk nekem egy Scirocco női túrabicajt. 90 ezer forint, lámpa, sárhányó ilyesmi van rajta. Amolyan "hagyományos"fazonja van,nagyon nem értek a bringákhoz, a párom jobban. Ő KTM mountenbike bicajt nézett 140-150 ezer körüli áron. Minőségre megy, az alatt nem nagyon nézett. De én egyelőre kedvet akarok kapni a bringázáshoz, ha tetszik max lecserélnénk komolyabbra. :)
2018. márc. 19. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért a minőség nem 150 ezernél kezdődik, inkább a márka miatt kerül annyival többen. Ha csak bele akarsz kóstolni a biciklizésbe és kedvet kapni akkor jó az amit kinéztél. Ha később komolyabbat szeretnél akkor eladhatod és nem sokat buksz rajta
2018. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a BTWIN Riverside női trekkingjeit , akcióban megéri . DE KTM csak matrica akár a MERIDAnál , a név van megfizetve , drágán a felszereltség alap és semmi extra . Nézze meg a BTWIN sorozatot aztán a GENESIS -KELLY- TORPADO .
2018. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szlory ***** válasza:

Nnamost lehet, hogy picit fura lesz elsőre az ötletem. Azt javaslom, hogy hétvégére menjetek el pl. É-Mo-ra "velneszelni". Olyan szállodát válasszatok, ahol van bringakölcsönzés vagy a környékén van rá mód. És fontos volna, hogy normális bringát szerezz a feneked alá, tehát a párod meózza le, mit is akarnak nektek ott kínálni. Ahol nem írnak semmit a kölcsönözhető gépekről, az felejtős. Montikat pl. itt próbálhatnátok ki (most Guggliztam egyet): [link]


Az a helyzet ugyanis, hogy ha módod nyílna egy-két tesztvezetésre, legalább az igényeiddel és személyes preferenciáiddal tisztába tudnál kerülni. De lehet, hogy magát a kerékpározást is megszereted/megutálod bérleti díj ellenében és nem ugrottatok bele valamibe 100e pénzért.

2018. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!