Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt lenne érdemes...

Milyen kerékpárt lenne érdemes vennem? (nem vagyok igazán otthon a témában)

Figyelt kérdés

Főleg városban járnék, és túrázni vele (legalábbis ez a terv). Cross kerékpárt néztem, hogy jó lenne erre, de azon belül nem tudom, hogy milyet érdemes 200-250 e-ből.

Előre is köszi a segítséget :)


2018. márc. 29. 00:58
 1/4 TR75 ***** válasza:
Merida Crossway 100 vagy 300?
2018. márc. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat írom le a bringavásárlásommal kapcs: Nagy agyalás után végül egy montit vettem. Klssz bringa, szeretem.

Azért azt vettem, mert túl azon, hogy főleg városban járok, de nagyon sokszor megyek vidékre és nem csak aszfalton, hanem erdőn-mezőn át, nyomi utakon. (Amúgy a város utak is néhol olyanok...:))

Vettem a montihoz kis vékony sima gumit, ha hosszútávra megyek csak aszfalton, akkor arra cserélek....


És a következtetés? Bár imádom a bringámat, de ma már másképp döntenék. Szerintem inkább 2 bringát vennék. Egy jobbat a túrázgatáskra, úttalan utakra, és egy olcsóbbat (akár használtat) mindennapos városon belüli tekerésre. Így ha otthagyom valahol lezárva, akkor talán nem rinyálnék annyira, hogy ellopják-e...

Ja és ige, a montinak kisebbek a kerekei. Hát asszem nagyobb kerékkel gyorsabb lennék... Úgy tudom a cross nagyobb kerekű, ugye? Szóval az tuti pozitívum...

2018. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szlory ***** válasza:
Egy rendes cross trekkinggel a sziklás-gyökeres hegyi terepezés, ugratás kivételével minden abszolválható a listádról. Régi becsípődés, hogy ha nincs beton, montit kell venni (mert nem). Maximum annyit érdemes tudni, hogy aki aktívan terepre viszi, annak célszerű a 28-as trekking teleszkóp helyett a 29-es monti telóra cserélni. Nem kell belőle a csillagos ég minőség, de egy 40-50e Ft-os kerettel illik számolni. Legjobb, ha valami jobb 29er levetett telóját meg tudod szerezni használt áron, alig használtban. (Arra ügyelj, hogy ezeken legtöbbször nincs sárvédőszem!)
2018. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szlory ***** válasza:

Nézzenek csak oda: [link]


Ez pl. "végigverve" értelmes szintű Shimanoval, ráadásul levegős telót kapott - még a végén jó is :D


A régebbi KLS Draft Disc felnikkel jó tapasztalatom van, komoly verést bírtak. A tömegét nem írják, de illene 13-14kg táján lennie. Nyeregcsőnek lehet bele tenni később karbont, az kényelmesebb és könnyebb, a pedált valami okosabbra cserélni, gumikat mindenképp ki kell egészíteni egy másik szettel (defekttűrő túra, ha a terep nem mulcs-murva-homok jellegű, csúszós, akkor kevesebb kapaszkodásra van szükség, lehet akár egy Schwalbe Marathon Supreme, ilyen: [link] Ez városba, túrázásra jól fekszik és gurul, viszi a stabil 40km/h-t is a 7xx40C méretben (de legalább egy 700x35C legyen)

2018. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!