Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Belefér a biciklimbe a 28as...

Belefér a biciklimbe a 28as kerék?

Figyelt kérdés
Van egy Csepel Aplolló Sztár bicajom, amibe jelenleg 27' 1/4-es kerekek vannak. Az lenne a kérdésem, hogy ha vennék bele egy 28'-as normál országúti kereket, akkor az beleférne? Valamint a kerék mérete mennyire befolyásolja pl. a kerékpár max sebességét?

2018. máj. 4. 21:15
 1/4 Alex Fly ***** válasza:

Persze hogy belefér. És ha minden igaz, a fékeknél sem okoz gondot az a 4mm, amivel a 28-as kerék kisebb.

A végsebességet érdemben nem befolyásolja. Természetesen a kisebb átmérő miatt valamivel alacsonyabb lenne, viszont hajtani is könnyebb. Szóval ugyanott vagy. És azt a pár millimétert amúgy sem vennéd észre...

2018. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. máj. 4. 21:39
 3/4 tothp ***** válasza:
Én egy Marathon plusz bringát hajtottam évekig. azt hiszem egy év után építettem bele normál outi kerekeket. Minden gond nélkül belemegy.
2018. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Belefér, mert kisebb, de sajnos a féknél van, hogy gondot okoz. Ha ez a hiba előjön, akkor hosszú benyúlású patkóféket kérj a bicikliboltban. Elvileg az erőkar változása miatt gyengébb lesz a fék, gyakorlatilag egy jó kétforgáspontos hosszúbenyúlású fék az új alufelnin sokkal jobb, mint egy régi Altenburger, pláne Weinmann fék az acélon.
2018. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!