Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringás futárok hogyan védekez...

Bringás futárok hogyan védekeznek a nyári Napsütés ellen?

Figyelt kérdés
Engem érdekel a Hajtás Pajtás cég itt BP-n de csak főmunkaidő van, tehát 8-16 és 9-17. Ez pont a kánikula időszak. Úgy hallottam, nyáron kevesebb a munkájuk a cégek leállásai miatt. Ez előny ilyen szempontból.

2018. máj. 5. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom úgy, mint a nem futár bringások. Én pl. hosszú ujjú bringás pólóban és baseball sapkában (jó takarja az arcomat) szoktam nyáron is bringa túrázni, hogy ne égjek szét. És föltalálták már a napkrémet is.
2018. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Árnyékolás és folyadék pótlás ez a titok.
2018. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszokja az ember egy idő után, főleg, ha jó formában van. Persze megfelelő folyadékpótlással.
2018. máj. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
35%
Nem védekezik, hanem élvezi a napsütést...
2018. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron a déli órákban nagyon erős a napsugárzás.Ahhoz szerintem nem lehet hozzászokni.Jó időben biciklivel járok dolgozni.Az út kb.1,5 óra.Szinte végig árnyék nélkül.Amikor kettőre megyek,akkor kénytelen vagyok beöltözni.Hosszú nadrág,hosszú ujjú ing,siltes sapka.Ha reggel hatra,akkor viszont hazafelé nyugodtan jöhetek rövid ruhában.
2018. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig hozzálehet, én tavaly nyáron a legmelegebb napon, tekertem le bp->velenceitókör->bp de. 10órától. Régebben biztosan nem ment volna, de mivel már kerékpároztam egy ideje sima ügy volt, mondjuk el is fogyott 5-6 liter folyadék.

BP és velenceitó között meg a főúton nincs árnyék.

2018. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

# 6


Elsősorban nem a meleggel van a gond.Hanem az uv sugárzással.S ha kettőre megyek dolgozni, akkor délben kell elindulnom.Olyankor a legerősebb a napsugárzás.És megégeti az embert.Ezért kell beöltöznöm.

2018. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Még kalapra gondoltam :D az védi az arcom és a tarkóm is. Láttam már futárokon ilyen cowboy kalapot, menő volt :D.


De igen, én is attól félek, hogy hosszú ruhát kell felvenni. Én nyáron mindig hajnalban tekerek hobbi szinten. Eszem ágában sem volt dél környékén, csak már régóta gondolkodok ezen a futárkodáson, így a hobbim lenne a munkám. Más időjárással nincs bajom, se hideg, se eső, se hó nem akadály. Csak a tűző Nap miatt aggódok. Na mindegy, ki próbálom hosszú ujjúban.

2018. máj. 7. 08:38
 9/10 szlory ***** válasza:
Naptej, 2 óránként, erős faktor. Retkes leszel a végére, de sajnos semmi más nem fog rajtad megmaradni. A ruha alatt így is le tudsz égni, ha nem UV szűrős és/vagy sokat volt mosva.
2018. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 DexaN válasza:
Én pl 6-8 szor kaptam napszúrást most nyáron 14 és előtte való 40 perc bringázás nekem elég hozzá(még vizezett baseball sapkával is), egyszerűen nem bírtam megszokni. Egy napszúrásom óta vagyok ilyen érzékeny rá(9-14 ig dolgoztam napon, szünetekkel és fej vizezéssel megszakítva-nem ért sokat).
2018. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!