Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli tolvajok ellen mi a...

Bicikli tolvajok ellen mi a hatásos megoldás, ha gyors záras mindkettő kerék?

Figyelt kérdés

pl. ha nincs lehetőség a kerékpárt a vázánál lelakatolni (mezei biciklitárolókhoz csak a kereket lehet hozzázárni).

Illetve milyen zárat használjak? Nem akarok több tízezret kidobni rá, de azért még se a leggagyibb legyen.


2018. máj. 7. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondják, hogy a zár ára legyen arányos a bicikli árával... Egy tanyabájkot oké ha lekötsz egy számzárassal, de egy komoly biciklit badaraság.


Eleve pancserség olyan tárolóba állítani, ahol a kerék tartja a biciklit... Sokszor csinálod, tönkremegy a küllő...

Keress neki rendes korlátot, vagy bármi biztonságos objektumot...

Vázat kell lakatolni, és úgy, hogy egy kerék is benne legyen még. Ez U-lakattal jellemzően megoldható.

A másik kereket meg legalább a vázhoz lakatolni.

Továbbá a nyergen is érdemes áthúzni valamit.


Ez macera is, drága is, de ha muszáj kint hagynod valahol, akkor ez a legtutibb.


Nekem van egy U-lakatom, ahhoz van egy plusz huzal. U lakatba beteszem a vázat, hátsó kereket, korlátot, és a huzalt úgy, hogy áthúzom a nyergen és az első keréken...

Drága volt a lakat, anno valami 12ezer ft., ma szerintem 20 is lehet.... De másként nem megy...!

2018. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szlory ***** válasza:
100%

1) Van biztonsági gyorszár, amit csak a saját kulcsával nyitsz ki. Esetleg szerezz be egy ilyen szettet. A nyeregcsőnél csavaros rögzítésű (nem gyorszáras) bilincs kell, ahhoz csavarboltban szerezhetsz biztonsági csavart és hozzá behajtó bitet.


2) Meg kell határoznod, milyen körülmények között és mennyi időre fogsz lakatolni. Azután a legnagyobb kihíváshoz keresel megfelelő lakatot. Ha nem akarsz ilyennel vesződni, akkor készíts elő 20-30e Ft-ot és vedd meg a legbiztonságosabbat.


3) Tanuld meg a legjobb módszert a lezárásokhoz. Ez kiterjed arra, hogy mit-hol bújtatsz át és arra is, hogy az adott helyszínen hogy választasz lekötési pontot. (pl. keréklakatolós kerékpártároló mellett - de lehetőleg soha ne konkrétan abba, a bringád épsége végett)


Ha a fentiekkel tisztába kerültél, utána már pontosabban tudsz kérdezni, pontosabban tudunk válaszolni.

2018. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Röhögni fogsz, de nekem egy dolog vált csak be.


Az, hogy vettem egy olcsó kerékpárt ami nem verne lelken ha ellopnának. Ha olyan helyre megyek ahol magára kell hagynom a kerékpárt, akkor a s*art viszem, ha nem akkor a kicsikémet :D

2018. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerékkel betolni a tárolóba azért sem jó ötlet, mert a szomszédos anyuka majd meglöki pakolás közben és már fittyed is le a váltótartó fül vagy izmozik az első kerék. A legszimplább megoldás a két zár. Mindkettővel zárod a vázat valami fix tereptárgyhoz (fa, oszlop, bringatároló oldalról) és a két lakattal a két kereket is átfűzöd.

[link]

[link]

[link]

stb, stb...

2018. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infókat. Kerülni fogom a hagyományos biciklitárolókat.


Valamiért nekem az U lakat nem tetszik, ezért láncosakat néztem.

100 ezer forint értékű kerékpárról van szó. Szerintetek egy ilyen zár megfelelő lenne? -> [link]


Biztonságos gyorszárat nem igen találtam, csak elég drágán (15 ezer ft).

Nagyon gagyi? -> [link]

2018. máj. 11. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!