Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Zöld színű, régi gépzsírral...

Zöld színű, régi gépzsírral kenhetem a bicajomat?

Figyelt kérdés
NEm tudok róla semmit sem, csak annyit, hogy még nagyapám csórelta a gyárból. Legalább 40 éves, lehet akár minőségi is?
2018. jún. 18. 15:30
 1/6 anonim válasza:
Én biztos nem kenném a sajátom vele főleg ha nem tudok róla semmit. Kérdezd meg egy kerékpárüzletben ingyen megmondják, de a legjobb ha kerékpárokra kifejlesztett olajjal kened akkor biztos nem lesz semmi baja
2018. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.: Szerinted a bicajboltosok istenek? Belenyalnak, aztán analizálják a tartalmát?


Egyébként eddig pont ők vertek át a leginkább, illetve vezettek félre...

2018. jún. 18. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb ilyenkor, hogy milyen sürű, bázisú és adalék van benne.


A sűrűséget még belehet lőni meg azt is hogy milyen bázisu attől függően hogy reagál a hőre. Viszont azt kitalálni, hogy milyen adalékok lehetnek benne az necces. Ráadásúl sok olyan adalék van ami káros a biciklinek. Illetve én csak olyat használnék, ami valamilyen szinten viz ellen védett.


Én nem probálkoznék, bár ha olcsó bicajról van szó és a sűrűsége megfelelő, akkor lehet mindegy.

2018. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk jó lenne tudni mit akarsz kenni vele, mert a láncra nem kenünk zsírt. Csapágyakra akár jó lehetne is, ha nem 40 éves ismeretlen zsírról lenne szó. Maximum akkor használnám a helyedbe, ha a bringának mindegy. A Mol kúton egyébként kb. 1500 Ft egy tubus lítium bázisú zsír.
2018. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A többedik ilyen kérdés... és nem értem miért spúrkodik mindenki a kenőanyagon azzal, hogy a nagyfater garázsában talált 40 éves taknyot akarja rákenni a biciklijére.....


Az OBI-ban A KERÉKPÁROS RÉSZEN kis tégelyben kapható kerékpár zsír. Ez e:

[link]

[link]


Csapágyakat, váltógörgőket ezzel kenem hosszú évek óta.

Bőven elég! Semmi gondom nem volt még a csapágyakkal! (évi 8-9000 km-t tekerek)


Ez nem űrtechnika, nincs magas fordulat, extrém hőmérséklet, és egyebek ami miatt különleges feltételeknek kellene megfelelnie a zsírnak. (nyomás, hőmérséklet, speciális vegyi, kémiai feltételek)


Ha meg elkoszolódik, akkor ki kell cserélni. Ennyi! :))


Azt ne várja senki, hogy egyszer felkeni és 20-25 évig nyikkanás nélkül megy a technika.


Aki meg olyan biciklivel megy amibe spéci zsír kell és itt a gyakorikérdéseken keresi a választ, az már régen rossz :DDDDDDD

2018. jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ez nem űrtechnika, nincs magas fordulat, extrém hőmérséklet, és egyebek ami miatt különleges feltételeknek kellene megfelelnie a zsírnak. (nyomás, hőmérséklet, speciális vegyi, kémiai feltételek)"


Azért ez így nem teljesen igaz.

Ha olyan a zsír, h 30 fokban elkezd folyni az nem épp egészséges. Ileltve ha túl sürü, akkor a csapágygolyók nem fognak forogni, csak szúszni. Ha nincs vízvédő adalék benne, akkor meg egy kis víz után már kenheted ujra. Van olyan zsírbázis ami marja a festéket, van grafit bázisu zsír ami csúszó felülethez való.


Én majdnem elsírtam magam, amikor megtudtam hogy az Obi-ban csak ezt a fajta zsírt lehet kapni, amire konkrétan semmi információ nincs a tartalmáról.

A mellette lévő auchan-ban is volt legalább 2-3 választék.

2018. jún. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!