Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyivel jobb a 105-ös szett...

Mennyivel jobb a 105-ös szett mint a Tiagra? Www.Canyon.com/en-hu/road/endurace/2018/endurace-al-6-0. html /www.canyon.com/en-hu/road/endurace/2018/endurace-al-7-0. html És megéri azt a +200€?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 10:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A különbség a 2 között csak a szett semmi más
2018. jún. 22. 10:15
 2/12 szlory ***** válasza:

Ha jól tippelek, nem nagyon volt még országútid. De legalább ültél ilyeneken - akár csak 1-1 menetre?


Ha nem, vedd a Tiagrát.

Ha igen, akkor döntsd el, mennyit számít neked a hátsó áttételnél a 10/11 sebesség illetve az ergonómia. És ezután válassz.


Amúgy +200EUR nem sok, reális e tekintetben, mert nem csak annyi a különbség, hogy 105/Tiagra, hanem egy teljes generáció. A 4700 nem rossz, de megvannak a típusgyengéi. Viszont sokkal jobb, mint a 4600 volt, azt soha nem lennék képes ajánlani jó szívvel. Csak full kezdőnek. Talán.

2018. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már volt országútim csak orssz méretet vettem és most nyáron lesz egy kis plusz pénzem akkor gondoltam veszek jobbat csak nem tudom hogy megérné-e a 105-et venni
2018. jún. 22. 15:06
 4/12 szlory ***** válasza:

Ha régen is Tiagrád volt és nincs konkrét indokod, amiért kiszerettél belőle, akkor nem éri meg a +200 eurót. Az új Tiagra sokkal jobb lett, és bár a fékek és a fékváltók miatt még "csak" hobbistáknak lehet ráció, ennek ellenére becsülöm az irányt, ahova húzza fel az S-manó.


Viszont. Ha van rá pénzed, nyugodtan kiadhatod a 105-re. Minden tekintetben jobb, ha te még nem is jössz rá, konkrétan miért (amúgy kivehető, érezhető, kb 5 perc alatt, minden tekintetben) a többiek, akik látják a bringádat, tudják majd, hogy komolyan vetted a hobbidat és nem foglalkozol tákolással, csak hogy spórolj itt-ott.


Tudom, ez fellengzősen is hangozhat, de valahogy az a szitu, mint pl. a MTB szettjeikkel: Deore alatt vegyen az igénytelen (nem feltétlen negatív értelemben) és/vagy pénztelen. Egy ideális bringás világban a Tiagra és Alivio kéne hogy a _legalja_ legyen a kínálatnak. Amihez képes jól felfogható előnyei vannak a nagyobb tesóknak.


Bocs, ha túlnyújtottam, de remélem segít.

2018. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tiagráról nem érdemes 105-re váltani azonos generáción belül. 105 könnyebb és +1 fokozata van, a váltás minősége saját tapasztalatom alapján nem javul, gyári fékek a fékpofák miatt sosem voltak jók se tiagrán se 105ön, én egyből cserélni szoktam.


Viszont ha új bicikliről van szó érdemesebb kidadni a 105 ért a pénzt, mert az többnyire kompatibilis ultragra/dura-ace komponensekkel, így van lehetőséged a jövőben jobbra cserélni az alkatrészeket.

2018. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és még annyi, hogy az mostani szettem egy Shimano Sora R3000.
2018. jún. 22. 20:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Országútiknál szerintem a tiagrától kezdve felele az összes megbizható és versenyképes. Versenyképes alatt ténylegesen azt értem, hogy ezekkel már lehet nyugodtan versenyezni, a profik ultegra alá nem szoktak menni.


Montiknál a deore felel meg a tiagra szintjének (még a kazetta is ugyan az), az is megbizható és versenyképes. Az alá ott se mennék, a profik meg XT alá nem mennek.


Itt most OFFolok egy kicsit. Régen én beleestem abba a hibába, hogy azt hittem, hogy profi és egy belépőszintű országúti között ég és föld a különbség (sebességben), ehhez képest több teszt is azt mutatta meg, hogy egy belépőkategoriás (pl btwin) és egy több millios karbonvázas stb. bicaj között adott teljesítményen néhány 1-3km/h óra különbség van. Sőt, ha csak a kerékszettet cseréled le jobbra, akkor a különbség kezdő/haladó versenyző számára jelentéktelenné válik.

Ezzel azt akarom mondani, h ha hobbiból kerékpározól, akkor felesleges majd (kerékszetten kivűl) fejlesztésekben gondolkodni. A legnagyobb különbséget az edzés fogja nyújtani.

2018. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pont egy b'twin Triban 520-am van szeretem is meg minden csak vettem egy XL-eset mert 197 cm vagyok és kicsi lett a váz végül (54cm)szóval inkább egy m-es a váz csak valamiért rárakták, hogy XL én meg megvettem mert akkor még végképp semmit sem tudtam az országútikról.
2018. jún. 22. 21:21
 9/12 A kérdező kommentje:
és nem segített a 400mm-es nyeregcső se...
2018. jún. 22. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Hűha akkor jó magas lehetsz :D


Ha a súlyod is emiatt sok (100kg+), akkor érdemes még odafigyelni a kerekek küllőszámára

2018. jún. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!