Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tudtok a (Praktikerben...

Mit tudtok a (Praktikerben kapható) Outdoor márkájú biciklikről?

Figyelt kérdés
Legalábbis ez van ráírva a vázra (azon kívül, hogy citybike), és egy Praktiker-katalógusban találtam. Csak 33 rugó. Gondolom nem a legultramenőbb, de nekem nem kell olyan hű de atom, csak városban szeretném használni, a legnagyobb táv amit megtennék vele, az Budapest-Szentendre. (Bár a jelenlegi nullával egyenlő testmozgásommal lehet, hogy eleinte nem fogom bírni, és félúton felszállok a hévre:D) Szóval az a kérdésem lényege, hogy ez a bicikli megüti-e azt a minőséget, hogy érdemes megvenni, ha nekem csak erre kell, tehát nem hibásodik-e meg egy éven belül 10-20 kilométertől.
2010. jún. 17. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Aranyszabály: áruházból sose veszünk biciklit!

Lehet hogy olcsó, de életveszélyes. Ennyi pénzért, valószínűleg 5 éve használt váltókkal, műanyag pedállal és acél vázzal van szerelve, műanyag fékkarokkal.

Ennyi pénzért inkább keress egy jobb minőségű használt darabot! Nyilván ott se egy csillagrombolót kapsz, de lényegesen jobb lesz, mint amit akár a Tescoban, Auchanban, Praktikerben vennél.

2010. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, a márka számít, nem az hogy hol veszem.

Alumíniumvázas (!), 3 sebességes váltó, dinamós lámpák, parkolólámpa-funkció, kontrafék, csomagtartó, 26-os méret, ennyit lehet tudni róla. De köszi a választ! Még még!:)

2010. jún. 17. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát.. 'márkás' biciklit még sosem láttam ilyen helyen. :) A te általad említett darabon, ha még esetleg agydinamó van (és nem a régi gumi rádob oszt' hadkopjon tipusu) akkor még a végén ez egy egész jó darab is lehet.

Meg kell nézni, ki kell próbálni a különböző vázméreteket és ha bármilyet is veszel rendszeresen karbantartani (fél évente olajozás)

Ettől függetlenül javaslom hogy nézz körbe egyszer a használtpiacon - egy 28"-os kerékkel gyorsabban lehet haldni ugyanakkora tekerés mellett.

2010. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én maximum boltbajárósnak venném meg.. az ilyen Praktiker, Decathlon, stb. saját márkás alsókategóriás bringák arra jók, hogy 1-2 hónapig használd, aztán a tűzre dobd, miután szétesett. Érdemes befektetni kétszer ennyit és évtizedekig használni a megbízhatóbbat.
2010. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az áruházi bringa még egy dologra jó:


A Városkapunál szokott lenni nagyobb bringás összeröffenés.


Ott vesznek egy ilyet újonnan és bringa hajító versenyt rendeznek.

2010. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó köszi, azóta régesrég vettem egy Csepelt:)
2010. aug. 30. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem van egy 6 éves praktikeres bringám és ezalatt csak fékpofa és bowden cserére volt szükség...
2013. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kisgé válasza:
Hello, meg kell cáfolnom az ócsárolókat, a második "áruházas" olcsó, noname (azaz galaxy, illetve koliken) bringát nyúzom napi munkába járásra, havi 500 km télen-nyáron, kb 5000 km évente. Az elsőt 15000 után adtam el, de csak azért mert a 26" helyett akartam egy 28"-ast. Utóbbiban 18000 km körül van, csak a kopó-fogyó dolgokat cseréltem eddig. Persze karbantartom, zsírzom, beállítom a csapágyakat, időben cserélem a láncot, de ezeket a drága márkás bringákkal is meg kell csinálni. A sznobok vegyenek sok száz ezerért, nekem fontosabb, hogy olcsón, jól működjön, és ne lopják el a kocsma elől :)
2016. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!