Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsafék beállítá...

Davyd9206 kérdése:

Hidraulikus tárcsafék beállítás hogyan is lehetséges?

Figyelt kérdés

Kezdeném avval, hogy le közelebbi bringa szerviz 40 km-re van, és nem tudom, felvinni se autóval se tömegközlekedéssel!

Ez a termék:

[link]

100cm rövid volt, így vissza kellet küldeni, hogy cseréljék 170esre, ma meg is jött, de az meg hosszú, egyéni méretre szett nincs

Annyira meg nem vagyok ügyes és egyet magamnak rakjak össze! Tudom, vigyem bringa szervizbe (sajnos két helyen is át vertek nem azt az alkatrészt tették bele, amit én meg rendeltem, hanem abba az árba, de jóval gyengébbet! Kerékagy, középső agy)

Az lenne számomra fontos valaki alakított-e már át kész szettet egyéni méretre, és hogyan.


2018. júl. 6. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi volt 100cm,17cm. Nincs alanya a mondatodnak. Nem tudjuk mi a problémád csak hogy rövid volt de most már hosszú.
2018. júl. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. A leírásod alapján úgy jön le, hogy neked elsősorban mágis egy bringaszervízre lenne szükséged, sok szívástól megkíméled magad. DE ha mégis te csinálnád, egy csomó mindenre szükséged lesz, és nagy a hibalehetőség is. Ami kelleni fog: Shimano tárcsafék olaj, tárcsafék légtelenítő szett, új roppantógyűrű és béléscső a vágás után. Röviden: Lepucodolod az egész fékrendszert amennyire csak tudod (ha koszos volt). Kitekered a fékkarból a fékcsövet, de a csak ezt, így a vákuum miatt nem folyik ki az olaj. Méretre vágod a csövet, új béléscső-rá a roppantógyűrű, visszacsavarod a fékcsövet a fékkarba, majd légteleníted az egész rendszert. Tehát röviden: vidd el bringaszervízbe :)
2018. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hidraulikus tárcsafék tömlőjének vágásához, majd a légtelenítéshez speciális szerszámok kellenek.

Vagy ezeket veszed meg és megtanulod technológiát, vagy szervizbe viszed.

2018. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább majd vissza bringa szervizbe akkor.
2018. júl. 8. 00:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy tekersz rá egy hurkot, szig szalaggal összefogod és kész.

Mondjuk sz@rulfog kinézni de olcsó. És 2perc alatt megvan.

2018. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!