Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most akkor mennyire fújjam a...

Most akkor mennyire fújjam a gumit?

Figyelt kérdés

A decatlon, az oldalán 5 és 7 bar közötti nyomást ír, a gumi oldalán viszont 5.5 a maximumra meghatározott guminyomás. ú

Erről a gumiról lenne szó: [link]



2018. júl. 9. 13:03
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

Mi bajod van a mind a gyártó, mind a forgalmazó által ajánlott nyomásértékkel?

Kezdetnek az 5,5 bar rendben levőnek tűnikb aztán később a tapasztalatok alapján változtathatsz rajta. Mondjuk a magam részéről inkább 6 bar környékén maradnék...

2018. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szlory ***** válasza:

3000e-ért van egy eladó példányom ebből, új. :)


Az 5.5bar jó neki, én nehéz vagyok, de előre tettem fel, 5-bar város és oké volt, nem rázott olyan nagyon (mint egy 28as).


Amiatt tettem félre, mert viszont a 700x28 a valóságban 700x26 körül volt és nekem az túl keskeny. Átvette a helyét a Conti GP4000-ese elöl is.

2018. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hátsót a maxi értékhez legközelebbihez érdemes pláne ha testes vagy ,de ha aszfalton beton utakon haladsz számítsd bele a súrlódás miatti nyomás növekedést .Elsőkbe kevesebb is elég .
2018. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:
Hármasnál a pont. Ha 50 kiló vagy vasággyal, akkor a gumin felírt alsó érték közelébe. Ha 70 vagy afelett, akkor a felső határra. De számít az is, hol mész. Laza süppedős talajon kevesebb, asfalton több...
2018. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Flaszterre mindenképpen a felső határt érdemes belőni -vagy kicsit afölé.

A gördülési ellenállásra jó hatással van és a felütéses defekt is elkerülhető...

2018. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a weblapokon írt értékeket én sosem veszem figyelembe.

Van 10-20 gumi és mindegyikhez ugyanazt a leírást másolják be csak úgy smittpálosan.

(más termékeknél és webáruházakban dettó!)


Ami a gumira van írva az az oké!

2018. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!