Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idős lehet ez a bringa...

Mennyi idős lehet ez a bringa és mennyit érhet?

Figyelt kérdés

Egy Orbea Moncayo.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Erre használható már a "veterán" kifejezés?

Egyébként minden rendben van vele, kicsit karcos, meg a fehérségéből adódóan minden kis kosz könnyebben meglátszik rajta, egyébként teljesen menetkész.


40 ezerért gondoltam eladni, szerintetek az reális? Vagy mehet akár fentebb?



2018. júl. 14. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A régi bringák közül azok érnek többet, amiken volt valami érdekes technikai megoldás, vagy limitált szériás vagy versenyt nyertek. A leginkább úgy tudod meg az árat, hogyha felteszed ebay-re egy hosszabb idejű aukcióra. És ott adod el plusz posta.
2018. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hááát, vázon belül vezetett fékbovden? :D


Az mennyire volt gyakori az ennyire régi bringáknál?

De amúgy köszi.

2018. júl. 14. 18:01
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ne várj érte nagy eladhatósági muzeális értéket.


1. Amikor ez a bringa új volt, az "igazi" versenygépek már alu, négyzetkúpos hajtókart kaptak.


2. A fékbowden vázba bújtatása már a nyolcvanas években előfordult, általában még végig bowdenházasan, nem belső vezetőcsövesen, ez is oylan lehet. De ahol alkalmazták, azok a bringák mind jobb felszereltségűek voltak, mint ez most. Gyanítom ,hogy a váz és a hajtómű boltban még nem együtt futottak.


3. Akkoriban a "pro" gépek szingó kerekeket kaptak. Ez "sima" külsős-belsős, meg még aero formájú, felesztergált oldalfalú is, tehát a kerék sokkal fiatalabb a gépnél, nem korhű.


4. A két forgáspontos fékpatkók kábé 15-20 évvel fiatalabbak a lónál. Ez sem korhű.


5. A nyereg sem eredeti, de nagyon jó korhű retro-dizájn, teljesen elfogadható.


Hasonló gondban vagyok egy ilyesmi korú Cilo géppel, én sem tudom 100% korhűen összerakni, ez sajnos csökkenti a muzeális értéket, így inkább próbálom a mai használati igényekhez kicsit frissíteni, a korhűség enyhe sértésével és akkor talán valami reális árban elmegy.

Így jött:

[link]


És most itt tartok:

[link]


Fékpatkókkal én is gondban vagyok még mindig.

2018. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja én nem törekedtem a korhűségre, csak hogy funkcionáljon, és eladható legyen. A kerék és a fékek tavaly lettek rajta cserélve.


A bolhán nézegettem, úgy gondoltam, 30-as kategóriában azért benne van.


De egyébként mennyi idősek ezek a gépek, akár a tied? 30 év?

2018. júl. 16. 12:57
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Olyasmi, olyan 1985 körül.

Ha a korhűség nem fontos, én javasolnám a rejtett bowdenes fékkarokat, nem egy nagy plusz költség, de az eladási értéket javítja.

A harminc talán kijöhet. Sokat ront az értéken az ékes hajtókar.

Kéne valahonnan bugázni egy korhű alu négyzetkűpos Silstar, Sakae vagy Shimano hajtókart.

2018. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Egy ilyen aranyosságra gondoltam:

[link]

2018. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!