Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy találom meg a leghatékony...

Hogy találom meg a leghatékonyabb technikát?

Figyelt kérdés
Tegnap tekertem egy cirka 50-kmt. Az első 4 km viszonylag nyögvenyelősen ment, aztán megálltam nyújtani egy kicsit utána meg mintha kicseréltek volna. Sokkal könnyebben tekertem sokkal gyorsabban és ráadásul kevesebb erőfeszítéssel tudtam haladni, pedig még szembeszél is volt. Amit megfigyeltem, hogy a lábaim sokkal lazábbak voltak, ergo nem úgy ültem, hogy befeszítettem magam a kormány és a pedál közé, gondolom ezért is volt kevésbé fárasztó, nyílván egy teljesen feszített lábat nehezebb mozgatni.(Próbáltam ellazítani magam de nem ment) Átlagban 100 wattot produkáltam bár amikor lazábbak voltak a lábaim megvolt az átlag 3-400 is, sőt egy 100 méteres sprintnél az 1000. Szóval a lényeg, hogy hogy tudom megtanulni az erőmet jobban beosztani, meg elkerülni hogy rosszul pedálozzak?

2018. júl. 14. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát 1001 módon tudod fejleszteni magadat.

Például ahogy te is észrevetted a kerékpározás során főleg az országutisoknak nagyon fontos a hajlékonyság. Emiatt célszerű előtte és utána is nyújtani.


Ezen kivül a törzsizomzat is rendkivül fontos, ezt aerobik/yoga gyakorlatokkal lehet fejleszeni, de az is sokat segít már ha naponta párszor félpercnyi Plank pózt csinálsz.


A pedálozási technikát is sokféle képpen lehet edzeni. Keresel egy enyhe emlekedőt elég ha pár %-os és ezt a két dolgot ismételgeted időnként:

1. Könnyű fokozatban magas fordulatszámon(120rpm) tekersz. (Ez remek kardió és fejleszti a stabilitásod az nyergen)

2. Nehéz fokozaton alacsony (60rpm) fordulatszámon tekersz. (izomerősítés)

A pedálozási technikán javít az is, ha clipless padált használsz és azzal gyakorlod azt hogy egy pedál kör alatt minnél nagyobb szögben adj le erőt.


És még van millió dolog amit segíthet, ha nagyon érdekel akkor én keresnék a helyedben konkrét könyveket.

2018. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

te magad válaszolsz:"aztán megálltam nyújtani egy kicsit utána meg mintha kicseréltek volna. Sokkal könnyebben tekertem sokkal gyorsabban és ráadásul kevesebb erőfeszítéssel tudtam haladni, pedig még szembeszél is volt."


nyújtás tekerés előtt.

2018. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!