Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tegyek a nyikorgó V fékkel?

Mit tegyek a nyikorgó V fékkel?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja vettem egy új fitnesz kerékpárt, melynek v féke van.

A megvétele óta nyikorog a fék de az utóbbi 2 hétben nagyon hangosan.(mikor bemelegedik enyhül a hangja)

Kötelező szervizben volt, ott szóltam a nyikorgásról, azt mondták elmúlik, csak a felni dizájnolt festése miatt van.

Mit kéne tennem a nyikorgás ellen?



2018. júl. 25. 07:58
 1/2 szlory ***** válasza:

Ha a felni fékfelülete festett, akkor a nyikorgást nem tudod megszüntetni addig, amíg le nem kopik a festék. (Hozzátenném, ez annyira nem gyakori, általában a gyerekbicajok kerekeinél elterjedt fullba fújni és utána nem esztergálni/csiszolni a fékfelületet)


Ha fémes fékfelületet látsz, amihez tapad a fékbetét, akkor annyit kell tenned, hogy megszünteted a párhuzamosságot a fékbetét és a felni között.


Ha a képernyő teteje az előrehaladás iránya, akkor a metszeti rajz (bal oldalt a felni, jobb oldalt a fékbetét síkja lesz) az alábbi.


Erről:

I I |


Erre:

I I \


Nem kell sok, 1mm is elég, megszünteti a rezonanciát. A fékbetét állítgatása egyébként babra meló, rá kell érezni, tehát akkor vágj bele, ha felkészültél. Esetleg nézz külön youtube howto videót.


Sok sikert.

2018. júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A v fék és a festett felni sosem voltak barátok. Innen is gratulálok a gyártóknak, hogy így állítanak össze bringát.

Amíg a festék nem kopik le, a nyikorgás megmarad. Ettől függetlenül persze okozhat nyikorgást egy nem megfelelően beállított fék is. Ha jól van beállítva (már 1 mm-rel nagyobb hézag is számít) és már lekopott a festék is (ami nagyon szép lesz...) és ennek ellenére nyikorog, akkor segíthet egy fékbetét csere (más gumikeverékű betéttel) vagy egy fékmerevító. Én amikor canti fékről átálltam anno v fékre, fent hagytam a merevítőt. Sokan mondták, hogy felesleges. Nem volt az. A v fékes bringámon a mai napig van.

2018. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!