Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit gondoltok, ki fogja...

Mit gondoltok, ki fogja nyerni a 2018-as Vueltát?

Figyelt kérdés

2018. aug. 2. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Tavaly volt egy hasonló kérdés, azt is te tetted fel, nem? :) Arra, azt mondtam, hogy Nibali vagy Poels is elviheti Froome elől a duplázás lehetőségét, aztán simán meglett neki, azóta ebben a szezonban kicsit tisztázódott számomra, hogy az egész Sky sokkal komolyabb annál, mint, hogy egy könnyebb utat bejáró Nibali, aki pár éve egy majdnem akkora névnek számított 3 hetesen, mint Froome, majd megnyeri előtte, főleg egy gyengécske sorral. Úgyhogy talán most már relevánsabbak lesznek a tippjeim, mert gyűjtöttem egy kis tapasztalatot, azért mindig nincs lehetőségem a kissebb versenyeket is követni, így nem mindig vagyok naprakész, ennek következtében pedig nem mindig adja vissza tökéletesen a valóságot az, amit gondolok...


Azzal most se vagyok teljesen képben, hogy kinek milyen az állapota, sérülés után például, a rajtlista még csak ideiglenes, de tippelni tudok.


Alapvetően a névsoron végigfutva azt mondanám, hogy Richie Porte, de nem tudjuk a Touros bukás mennyire akadályozta a felkészülését erre a versenyre. Quintana és Landa a két nagy név még, láttunk már olyat Quintanatól, hogy a Touron gyenge volt, aztán megnyerte a Vueltát, nem tudni mennyire "csúszott el" ismét a forma, akár megeshet, hogy ismét ide lesz jó. Landába én többet érzek, de nem tudom mennyire tudja majd a tavalyi skyos formáját hozni, vagy hogy mennyire képes a Tour után ide egy olyan formát áthozni, volt neki is bukása... Aki még nagyon érdekes lesz az Simon Yates, a Giro után itt is tud-e egy akkorát virítani, ha igen, sztem behúzhatja simán ezt a versenyt, ő készülhetett nyugodtan ide, nem Tourozott, ahonnan legfeljebb bukás miatt állt ki. Nekem ők az első számú esélyesek. Aztán jön Keldermann, ő jól megy időfutamot is, tavaly már majdnem meglett a dobogó, a Sunwebesek nagyon meggyőzők, ugye, Dumoulin, akár ő se elképzelhetelen, a dobogón semmiképp sem. A Sky most lehet nem fog 3 hetest nyerni, ez a Tour már a 4. volt zsinórban, nem is tudom, hogy most De La Cruz lesz-e a fő emberük, vagy elhozzák Henaot? Azért belőlük nem nézek ki egy Vuelta győzelmet, annál jobb ez a mezőny, bár Henao nem lehet rossz majd. A Sky nagyon a Tourra gyúr mindig, eddig szinte sose jött nekik össze, hogy kisebb versenyzőjükkel, egyáltalán ott legyenek 3 hetesen, vagy csak nagyon régen, talán még Uranék idejében... a Giron is örökké buktak, kiálltak az embereik, a Vueltán már Froome volt az 1. ember, alapból nem is érkeztek olyan erős sorral általában, mert már a Tourra készítették a segítőket is. Még Urán tűnik jó névnek, de ő is bukott a Touron, nehezen tudom elképzelni, hogy épp ő nyeri, meg persze itt van Pinot, de neki valami nagy kéne a hegyen, hogy végre egyszer ne az egyik legjobb legyen, hanem domináljon, mert a TT se az erőssége. Ezen kívül is van sok jó név, de ők szerintem csak színesíthetnek, Kruijswijk, G. Bennett, Aru, Lopez...


%-ban kb. így érzem:


Richie Porte: 22%

Simon Yates: 22%

Mikel Landa: 16%

Nairo Quintana: 13%

Wilco Keldermann: 12%

Thibaut Pinot: 6%

Rigoberto Urán: 6%

Bárki más: 3%


Talán még Arunak látok a bárki másból valami esélyt, azért mégis csak nyert már Vueltát, de benne nagyon nem bízok, megkockáztatom, hogy ő nem nyer, ha vissza is jön a forma a gyenge Giroja után, győzelemre nem lesz elég. A többeik nem Kruijswijk jól ment a Touron, de akkor onnan előbb Landa, vagy akár Quintana, a Girósok közül meg Simon Yates vagy akkor már inkább Pinot, mint G. Benett vagy Lopez, egyelőre ők még nem.

2018. aug. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően azt gondolom, hogy ez egy szoros, kiegyenlített és izgalmas verseny lesz. Most jó eséllyel egy olyan név húzhatja be, akinél ez már nagyon érett, ugye Yatesnek a keze közül esett ki, Landa is van már annyira jó hegyimenő, a legjobb spanyol a hegyekben, hogy egy ilyen versenyt megnyerjen, Porteról nem is beszélve, brutál ,hogy még dobogója sincs 3 hetesről. Valamelyikük fog nyerni jó eséllyel
2018. aug. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon kemény, hogy % -ra lebontva megadja a tippjeit :D
2018. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azert bontottam le szazalekra mert szerintem kifejezo, foleg akkor, ha ket eselyest gyakorlatilag ugyanolyan eselyesnek latok, es meg azon kivul 3nevet se tartok sokkal eselytelenebbnek. Itt most nem nerek egyertlelmuen tippelni, jo verseny varhato tehat.
2018. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De komolyan vezesd már le nekem Quintana miért csak 13% ? Szerintem van az 16.82% .

Yates 22? Kizárt. 14.34% max 15.21%.


Vagy te valami fogadó irodában dolgozol és te számolod az oddsokat? Ez esetben elnézést 😁

2018. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyad! :D Gondolhatod, h kb szamszeruen aranyositom, h higy erzem az eselyeket, ennyi. Nagyjabol 20-25%ot erzek a legeselyesebbeknek. Ahhoz aranyositottam, h pld landa 6al kevesebb, de quintana mar csak annak a felevel nala,ot kozelebb erzem a csapattarsahoz, mint azt a ket fo favoritomhoz, de azert a kulonbseg egyertelmuen megvan. Amig szubjektiv, erzesalapu, nincs is egy egzakt szam, csak h nagyjabol visszaadjam szamszeruen az eselyeket, a koztuk levo aranyokat, ez volt a cel. Ugye pinotek pedig megint hattal, raadasul fele olyan eselyesek, mint keldermann. Nagyjabol ezt egy realisnak latom, de nyilvan ez ugy nez ki, h eloszor 20ra saccoltam a ket fo favoritot, aztan utana számoltam h mennyire vagyok a 100tol es ugy tologattam.
2018. aug. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!