Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Honnan tudom hogy mekkora...

Honnan tudom hogy mekkora agyra és küllőre van szükségem?

Figyelt kérdés

Szeretném megépíteni életem első kerékpár kerekét a biciklimhez. Addig eljutottam hogy mik szükségesek hozzá. A kérdésem az, hogy az hogy mekkora agy kell, azt onnan tudom meg, hogy megmérem a villasaru távolságot?

Az pedig, hogy mekkora küllők kellenek, a felni és az agy méreteiből tudom meg?



2018. aug. 31. 15:04
 1/5 szlory ***** válasza:

Majdnem teljesen jó nyomon jársz.


Először is egy kis olvasmány, mielőtt belevágnál: [link]


Aztán a válaszok. Villasaru távot mérd le persze, az nem árt, főleg a te esetedben kötelezőnek mondanám.

A küllők hosszához meg kellene keresned az életed első és leendő és majdani bevált küllő kalkulátorát a neten. Van több is, nézz meg párat. Előtte legyen meg a kiválasztott felni és agy, mivel azok adatai igen, kelleni fognak. ÉÉÉS kelleni fog az is, hogy milyen fűzéssel teszed be. Egy 3keresztes pl. nyilván hosszabb küllőket kér, mint egy radiál vagy más. És ügyelni kell a küllőanyák hosszára is, bejátszik.


..és ha jól tippelek, néhány napon belül megjelenik majd itt egy hozzászólás tothp usertől is. :)

2018. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Négyes fűzésnek 28"-as kerékméretnél van értelme ha túrázás a cél csomagokkal? Azért merült fel a négyes mert 110 kg vagyok és ha még csomagok is... vagy elég ilyen esetben is a hármas fűzés?
2018. aug. 31. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen elég a három keresztes. Erősebb (ha biztosra akarsz menni, hegesztett) felni, és 2 millis DT/Sapim küllők, szakszerűen fűzve kitartanak alattad. Én is 110 kiló vagyok, csak én montizok :) Inferno 25 felnik, 2-es DT küllők, és DT agy. Eddig tökéletes.
2018. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :)
2018. szept. 1. 15:19
 5/5 tothp ***** válasza:
A négykerestes fűzéssel növekszik a kerék rugalmassága. talán túlontúl is. max 3 kereszt. De a kettőt sem tartom túl kevésnek. Első keréknél akár még a sugárba fűzés sem bűn.
2018. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!