Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárnál mikor...

Országúti kerékpárnál mikor kell a BOWDEN feszességén állitani?

Figyelt kérdés
Nekem volna egy problémám, kérdésem a váltó beállításal kapcsolatban. Van egy országúti bringám (szinte új) és sűrűn úgy érzem nem tökéletes a váltó. Mikor erőteljesebben tekerek mintha ropogna, kerregne nagyon halkan(de nem minden fokozatban). Vásárlás után a váltó be lett állitatva, és tökéletessen is működött.Gondolom a bowden feszességen kéne húznom, de hogyan? Milyen sűrűn kell húzni, fesziteni vagy milyen szorosnak kell, hogy legyen?Hogyan kell eldönteni, hogy a hátsót, vagy az elsőt kell-e feszitenem?

2018. okt. 5. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A váltón a végállásokat a két csavarral kell behatárolni, utána beállítani a normális működéshez szükséges bowdenfeszességet. Nézd meg hátulról, hogy áll vonalban a lánckerekeken a lánc meg a váltó, ha csálén áll az adott lánckeréken, tekerj a bowdenen.
2018. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TR75 ***** válasza:

Az egyértelmű, hogy az első vagy a hátsó váltónál van a gond, a kettő nem zavar be egymásnak. Gondolom, hogy a hátsó lehet, akkor szokott a kerregés lenni (ha az első váltóval van a gond, a láncterelő elég hangosan jelzi, hogy nem tudja feljebb/lejjebb dobni a láncot).

Nem feltétlenül a bowden a hibás, a váltó maga simán elállítódhat, nem sok kell hozzá, hogy pontatlanul váltson (sokszor például csak az egyik irányba vált nehezebben, a másikba simán).

[link]

[link]

Ezekben a videókban elég jól elmagyarázzák. Lehetséges, hogy csak a határolókat kell kicsit állítanod, ahogy az előző válaszoló is írta (első váltónál is van ilyesmi). Kell hozzá egy kis rutin, mert eléggé el lehet állítgatni a váltót, hogy aztán gyakorlatilag káosz lesz belőle, szóval ha nem bízol magadban, nyugodtan vidd el egy szerelőhöz.

Nem tudom, mennyit mentél már a bringával, és hogy milyen minőségűek a bowdenek, de bele kell tenni jópár kilométert a bicajba ahhoz, hogy egy átlagos vagy jobb minőségű bowden annyira megnyúljon, hogy állítani/cserélni kelljen. Az én bringámon az elmúlt 15 évben szerintem talán 3 vagy 4 bowden csere volt (évente olyan 3-4000 kilométer van benne - igaz, ez csak egy városi munkagép).

2018. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!