Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha egy duplapálcás sárvédőt...

Ha egy duplapálcás sárvédőt csak az egyik oldalon fogatok fel az első keréknél (ugyanis a tárcsafék miatt a másik oldalon nem igazán látom lehetségesnek), az mennyire lesz stabil?

Figyelt kérdés
28"-as biciklire akarok egy SKS sárvédőt venni. (B'Twin Riverside 500 és SKS Bluemels Matt-ról van szó)

2018. okt. 6. 22:20
1 2
 1/12 tothp ***** válasza:

Semennyire.

Inkább próbálj meg olyan pálcát hajtani, ami kikerüli a tárcsaféket.

Jó ötlet lehet, ha úgy alakítod át, hogy a tárcsa oldali pálca valahol a villa közepénél legyen rögzítve. Ha szerencséd van, ott is van csomagtartó rögzítési pont. Ha nincs, bilinccsel rögzítheted.

2018. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És az nem baj, hogy a bilincs nem a kerékagynál van? Ilyen nagy mértékben állíthatók a pálcák?
2018. okt. 7. 15:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy a bilincs jóval a kerékagy fölé rakható csak.
2018. okt. 7. 15:20
 4/12 tothp ***** válasza:

Úgy kell hajtani, formálni a pálcát, hogy passzoljon.

De a féloldalas rögzítés semmiképp nem megoldás

2018. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a sárvédő könnyű műanyag, és a kerék felső pontjánál is rögzítve van a villához, akkor szerintem jó eséllyel a helyén marad. Ha nem, akkor még mindig elkezdhetsz kézműveskedni a pálcákkal. Ha házilag barkácsolsz bilincset a villára, akkor tegyél alá gumibelső-darabot, hogy ne rondítsa össze.
2018. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szlory ***** válasza:

A riverside termékfotóján ezt találtam:

[link]


A jelzett rész szerintem menetes és becsavarozható a cucc. Ellenőrizd kérlek. Avagy kérj tanácsod a Decathlon szerviztől, a sajátjaikat ismerik jobb helyeken. :)

2018. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A pirossal jelölt menettel az a problémán, hogy csak hosszú csavarral rögzíthető oda, ami ronda. Pl.:

[link]

2018. okt. 8. 17:40
 8/12 szlory ***** válasza:
Ne kapkodj. Nézd meg jobban, hogy hol is van az, amit bekarikáztam.
2018. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én így oldottam meg:

[link]

Lehet, hogy nem szép, de egyszerű és működik.

A féknyereg tartókonzol alsó csavarja helyett egy hosszabb csavart alkalmaztam.

2018. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

annyit elfelejtettem, hogy hónapikig csak az egyik oldalon rögzítatt sárvédővel jártam.


Teljesen stabli volt - hogy a kérdésedre is válaszoljak.


A sárvédőre gyárilag rögzített szemek nagyon hülyén néztek ki úgy, hogy nem voltak a villához rögzítva, ezért csináltam meg a másik oldalon is a rögzítést.

2018. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!