Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen jó minőségű MTB pedált...

Milyen jó minőségű MTB pedált ajánlotok?

Figyelt kérdés

Vettem egy olcsó 5000Ft-os pedált, de 1 évet nem bírt ki, már, recseg-ropog.


[link]



ez egy trágya így utólag.


Napi max. 1 óra hegymenetet, taposást bírjon, ennyi lenne az elvárás és egy 3 évet bírjon legalább.


Milyen márkát ajánlotok?

Ilyen recés szélűt szeretnék, hogy a cipő talpába biztonsággal fogjon, ne csúszhasson le a láb.


Nagyon drágát nem tudok venni sajnos.



2018. okt. 9. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális alu platform pedál kell neked. Nekem a wellgoval van jó tapasztalatom, de szerintem ebben az árban hasonlóak:

[link]


[link]


[link]


Így ránézésre nekem ez utóbbi a legszimpatikusabb az olcsók közt.

2018. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 TR75 ***** válasza:

Próbáld ki ezt.

[link]

Én ugyan városin használtam, de éveken keresztül. Nem azt mondom, hogy örök darab, de ha nem a legolcsóbb műanyag változatot veszed belőle, akkor oké lesz. Szinte ragad a cipő a pedálhoz, egyszer sem csúszott le a cipőm a pedálról (viszont érdemes odafigyelni arra, hogy ne nagyon mozgasd a lábad a pedálon, mert a tüskék esetleg megtéphetik a cipő talpát). Én azért cseréltem le, mert az utcai cipőm talpán látszik a tüskék nyoma.

Sajnos a prizmák nem valami tartósak rajta, de ha veszel csavarosat, akkor a helyükre tudod tenni őket (nem drágák).

2018. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
pont nem ilyet szeretnék, hanem recéset, amilyen volt, mert az kapaszkodik meg a cipőm gumitalpában.
2018. okt. 9. 20:36
 4/19 A kérdező kommentje:
10k-ig vennék.
2018. okt. 9. 20:39
 5/19 TR75 ***** válasza:
Ha van lehetőséged kipróbálni egyet, akkor próbáld ki. Ebbe tényleg beletapad a cipő talpa. A recés ehhez képest smafu.
2018. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Így van. Amiket linkeltünk, mind szegecses pedálok, amik pont a legjobb tapadást nyújtják.

Nézz meg mondjuk egy shimano saint profi downhill pedált, hasonlóan néz ki.

[link]

Ha valahol, downhillnél aztán kell a biztos tapadás.

2018. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 TR75 ***** válasza:
Ennél jobban már csak a klipszes és az SPD pedál tapad. De azoknak ugye segédeszközük is van hozzá.
2018. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Régen volt platform pedálom, volt pár sípcsontos tőle. :)


Megnézem ezeket, köszi nektek!

2018. okt. 10. 09:41
 9/19 TR75 ***** válasza:

Én használtam néhány pedált az elmúlt években, de csak az ilyen szegecses pedálokról nem csúszott le a lábam. Nem befolyásolja az időjárás (ellentétben a gumis pedálokkal, amik esőben igenis csúsznak, hidegben pedig szintén, mivel megkeményedik a gumi), rendesen beletapad a cipő, nem csúszik meg sem előre, sem hátra, az sem számított, ha sáros volt a cípőm. Városi körülmnények között, amikor néha jól jön, ha ki lehet lőni a bicajjal, a szegecses pedállal sosem volt gondom.

Szóval próbáld ki. Ha nem bízol benne, vegyél egy olcsóbbat, hogy kipróbálhasd. Szerintem nem fogsz csalódni.

2018. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

BBB BPD-36 CoolRide DH/BMX pedál

[link]


Én ezt használom a crossomon és a montimon is.

ipari csapágyas.


Minden pedálomat széthajtottam 1 év alatt.

Ez már a második éve van meg 2 biciklin is és tökéletesen bírja

Igaz 16k és nem 10k

de nekem abból lett elegem, hogy 4-5-6-7-8 k-s pedálok tönkrementek állítgatni, takarítani, zsírozni kellet.

így vettem egy drágábbat.

annyira megtetszett, hogy vettem mégegyet belőle.


Szegecs van rajta bőven és elég hegyesek is, jól tartják a cipőt.

Mondjuk ha belerúgsz térddel vagy sípcsonttal véletlenül akkor elszidod a k. anyját :D

2018. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!