Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány kilométerenként kell...

Hány kilométerenként kell gumiköpenyt cserélni egy biciklin átlagosan?

Figyelt kérdés
Egy crosstrekking biciklim van hibrid gumiköpennyel.

#kerékpár #bicikli #gumikopeny
2018. okt. 22. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem szembesulsz teljesitmenyvesztessel (mar pedig trekkingen szerintem nem fogsz), akkor szerintem eleg akkor, ha kirepedezett.


En 2500kmen megeszem a lightos XC gumikat úgy, hogy egy kis eso utan korcsolyapalyan erzem magam, de ezt nem kell alapul venned. Bar ilyenkor meg paraszt modon felrakom az elso gumikat hátra. Elol kevesbe kopik, plusz nem hatra kell a tapadas, ugyhogy nekem ilyen rendszerrel 4ezer mondjuk egy garnitura.

2018. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég nehéz átlagot írni, hiszen sok összetevős a dolog. Nem mindegy a bringahasználat módja, a talaj, amin használod, a gumi minősége és kialakítása.

Én terpbringás vagyok, de oda el is kell jutni, így aszfalton is elég sokat megyek. Murvás úton is ugyanúgy előfordulok, mint a klasszikus erdei ösvényeken.

Ilyen vegyes használat mellett kb 4000 km után harcoltam le egy Continental hátsót (pontos típus már nincs a fejemben), szintén ilyen használat mellett egy Schwalbe szettet alig 2000 km alatt leharcoltam, egy Rubena Neptunt szintén kb 2000 km alatt. Most egy Kellys Snake szettem van fent, közelít a 3000 km. Alig van megkopva. Terepen nagyon jól viselkedik, vizes talajon is, ha az nem aszfalt. Azt és a laza, homokos talajt nem szereti. Nem voltak nagy elvárásaim ezzel a gumival kapcsolatban, de eddig ezt szeretem a legjobban.

2018. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs "átlagosan", gumitól, igénybevételtől, tereptől függően alakul. Használod és látod, mi van. Ha kikönyököl a szövetszerkezet, érdemes cserélni :) De nem gyepálós használatban a fentebb említett pár ezer km várható. És ha összehasonlítom az autógumik futási teljesítményével, akkor sajnos a bringagumik katasztrofálisan semmitérő fosdarabok.
2018. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!