Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Acél kormány és kormány szár...

Acél kormány és kormány szár helyett érdemes alumíniumot venni, vagy azok nem bírnak annyit?

Figyelt kérdés
Nekem eddig acél kormányom volt meg a kormány befogó is a kormányszár is acél egybe építve a befogóval.Érdemes ezt alumíniumra cserélni vagy azok nem bírnak olyan sokat?Nézegettem egy kormányszárt ami azt hiszem a kormány befogató biztos,hogy alumínium a szár meg gondolom acél egy csepel kormányszár.Azt mondták rakhatok bele nyugodtan acél kormányt később meg alut is,vagy vehetek hozzá alu kormányt.Nekem az acél bevált ami a biciklimen volt mert olyan 18 éves már a cucc de semmi baja csak festésre szorulna,csak nem tudom azt megéri e vagy ujjat venni.Az újabb olcsóbb acél cuccokra már azt mondták azért a kis pénzért már nem bírnak olyan sokat mint régen mikor még tartós dolgokat gyártottak.

2018. okt. 30. 01:03
 1/10 tothp ***** válasza:
Nagyon erösek az alu kormányok.
2018. okt. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szlory ***** válasza:
Ha te képes leszel közlekedéssel lezúzni egy normál alu kormányszárat vagy kormányt, akkor meghívlak a következőre. Én ezeréves (értsd: 90-es évek) montis alu cuccokat ütök vágok, terepen, lakott terület a környéken sincs. Nem törtem el semmit. De még csak hajlani sem hajlott meg. Pedig nehéz eset vagyok :D
2018. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kormányból valami zoom márkát néztem olyan max 3000Ft kormány szárból meg csepelt vagy zoom ot azok is max 3000Ft,ezeket érdemes lehet meg venni? Nem akarok vagyonokat költeni. Egyébként azért írtam a kérdést mert sok helyen leszólják az olcsóbb cuccokat leszarozzák vagy csak elmegy. Valahol az alumíniumra meg azt írták gyenge.
2018. okt. 30. 11:17
 4/10 szlory ***** válasza:

Persze. Egy országúti alu kormányszárral pl nem mennék le a János-hegyről. :D De amit nem könnyítettek rommá, azzal átlagember pont semennyit nem kockáztat.


A Zoomot nyugodtan veheted, régen amúgy nagy márka volt!

2018. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szlory ***** válasza:
bocsánat, későn jutott eszembe. még ilyen XLC, BBB és hasonló "német-tajvani gagyi" is tökéletes a hétköznapokra, sőt.
2018. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 4


Szoktam vegyesen úton is meg terepen is biciklizni MTB vel,ilyen földutak hol rázós hol simább.

2018. okt. 30. 12:18
 7/10 szlory ***** válasza:
Azzal ugyan semmi gondja nem lesz. Terep az, ahol öklömnyi kövek és/vagy karvastagságú gyökerek és ágak között tekersz és néha nem érintkezik a kerék a földdel. A többi "csak" burkolatlan út :)
2018. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 7


Begyes igaz legtöbbet aszfalt amin megyek de néha előfordul erdő is vagy nagyon szar szérment köves út,vagy nagyon rázós szántóföldek melletti út vagy ritkán határban régről maradt nagyon szar rázós macskaköves út. Ugratni nem nagyon szoktam de mikor végig hasítok a járdákon olyan helyen nagyonnrázós szokott lenni,mert sok erre a szar járda vagy út. Tehát ha azt nézzük csak kap mégha nem is akarom.

2018. okt. 30. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem cserélném az acélt,ha jó. Tehát sehol sem rozsdás.


Ma az alu a divat,mert könyebb és majdnem ugyanolyan erős mint az acél. Lehet mixelni is de nem látom értelmét annak,hogy valami full jó cuccot lecserélj csak úgy,alura.

A zoom nem rossz. Arra figyelj,hogy montis cuccot vegyél.

Nekem törtel kormányom,aztán kiderült,hogy treking cucc volt...

2018. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

# 9


Hát egyenlőre sehol nem rozsdás mert csiszolva és festve lett,de a festés nem tartós mert spray. Holnap megyek barátomhoz neki van kompresszoros festője bár mondták arra vigyázzak,hogy erőhatás meg minden, meg repedezhet a festés. Azt tidom,hogy csak MTB cuccot nézzek mert pl egy emilyen amolyan nem lesz tartós.

2018. okt. 31. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!