Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kevesebb mint 1 cm-el rövidebb...

Kevesebb mint 1 cm-el rövidebb villanyakal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval, ahogy a címben leírtam a bringámon a villanyak rövidebb mint kéne, méghozzá 8-9 mm-el. A szervízben amikor kiderült azt mondták hogy ezzel semmit sem lehet csinálni, csak az a gond hogy így a stucni fölső csavarja semmit se fog a villán, és emiatt nem lehet normálisan meghúzni a stucnit (bár most úgy tűnik egész jól meg tudtam húzni, nem tudom csak úgy elforgatni a kormányt láb közé fogott kerékkel, pedig eddig ez sikerült) ami bizonyos esetekben nem a legjobb, és nem is csak városi használatra tartom a biciklimet hanem egy karbon vázas XC bringám van amivel versenyzek. Ha leveszem a porvédőt akkor meg nincs védve a kormánycsapágy, amivel bár az egyik problémám megoldódna egy másikat eredményezne. Ha valakinek van valami ötlete az új villa vásárlásán kívül akkor kérem ne tartsa magában és szánjon meg a válaszával! Előre is köszönök minden választ.

2018. nov. 9. 19:57
1 2
 11/14 szlory ***** válasza:
*mármint 9 - elírtam. Maradok a wadmalacnál :)
2018. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Wadmalac ***** válasza:

Én az országútimban így használtam az aheades stucnit 3 évig, míg szereztem egy új haeades hosszabb villát.

Ha a 120 kilómat bírta, bármit bír. :D

2018. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 szlory ***** válasza:

Fú, várjá' várjá'! Viszont akkor hogy szeded ki? Szerelhető rózsát tettél a tetejébe?


Ha jól gondolom, akkor a hekkelés lépései így néztek ki: 1) régi villából rózsát kiüt 2) adaptert becsúsztat koppra 3) diót meghúz 4) adapterbe rózsa 5) jöhet a stucni 6) csapágyon előfeszítést beállít --> rózsába csavart meghúz.



Amikor ezt szét akarod bontani, igazából ott akadtam el: a rózsától utána nem férsz hozzá a dió csavarjához többé. Vagy szétfűrészelted? Vagy nem aheades volt? Vagy más? :D

2018. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

Én nem használtam a rózsát, kormánycsapágy leszorítható simán a stucni bilincsével is, enyhén meghúzva le lehet kocogtatni megfelelő előfeszítésig és ott meghúzni.


Amúgy bányásztam már ki villából mélyre leütött rózsát, tényleg nem egy karácsonyi ajándék meló. :D

2018. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!