Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kevesebb mint 1 cm-el rövidebb...

Kevesebb mint 1 cm-el rövidebb villanyakal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Szóval, ahogy a címben leírtam a bringámon a villanyak rövidebb mint kéne, méghozzá 8-9 mm-el. A szervízben amikor kiderült azt mondták hogy ezzel semmit sem lehet csinálni, csak az a gond hogy így a stucni fölső csavarja semmit se fog a villán, és emiatt nem lehet normálisan meghúzni a stucnit (bár most úgy tűnik egész jól meg tudtam húzni, nem tudom csak úgy elforgatni a kormányt láb közé fogott kerékkel, pedig eddig ez sikerült) ami bizonyos esetekben nem a legjobb, és nem is csak városi használatra tartom a biciklimet hanem egy karbon vázas XC bringám van amivel versenyzek. Ha leveszem a porvédőt akkor meg nincs védve a kormánycsapágy, amivel bár az egyik problémám megoldódna egy másikat eredményezne. Ha valakinek van valami ötlete az új villa vásárlásán kívül akkor kérem ne tartsa magában és szánjon meg a válaszával! Előre is köszönök minden választ.

2018. nov. 9. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Keresel egy jó hegesztöt aki oda hegeszti a szükséges vastagságu csövet. Aztán smirglized amig sima nem lesz.


Integrált kormány csapágy...mert az laposabb,hátha.


Létezik kormány magasító hátha tudsz vele valamit alkotni.

2018. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szlory ***** válasza:
Fura. Általában az országútisok nem tudnak inkabb hozza számolni a szereléshez a sztereotípiák alapján. Ha levágtad a villanyakat, ennyi volt. Lehet hegeszteni, de kezdj imádkozni, hogy ne versenyen törjön. Más esély nincs.
2018. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vissza küldöd a gyártonak,hogy teremtsen neked bele új nyakat.

Vagy vállal együtt talán megoldják boltban.

2018. nov. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
48%

Ilyen kéne neked, csak megfelelő átmérőkkel. Plusz súly, de legalább biztonságos.

[link]

2018. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szlory ***** válasza:

Wadmalac: az szerintem menetes villanyakra működik, nem a-headesre. És csak akkor használható, ha egyébként összeáll a csapágyazás normálisan, de emelni szeretnél a kormánymagasságon. Márpedig itt a kollégának annyira rövid a villanyak, hogy a stucni kb. fele lelóg az egész miskulanciáról. Akkor pedig bár összehúzható, de a stucnit elnyírja a használat, szépen módszeresen.


Ha tényleg 8-9 mm-t toldani kéne bele, akkor az már csapágycserével sem esélyes, hogy kijön, ennyire nagy eltérés a "stack height-ek" között nem igazán vannak szerintem. Marad a komplett nyak-váll rész lecserélése - ha az adott típusnál egyáltalán szóba jöhet. Ha nem, akkor vagy másikat vesz, vagy hegesztik. Utóbbit némi merevítéssel élhetőnek találom, mert kevesebb, mint 1 centit kell emelni, így ha van, aki vállalja, belülre bepatkol egy csődarabot - akár még össze is jöhet. De az egész kb. annyira gagyi, hogy egy karbon versenygépnél nekem súrolja a nevetséges kategóriát. :(

2018. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:

#5:

Olyan méret kell, ami belepasszol pontosan a villanyak csőbe, ott a dióval rögzül és a külső átmérője a villanyak felett meg pontosan egyezik a villanyak átmérőjével. Így ez a toldat a szinte résmentes folytatása a villanyaknak.


Nagyon gagyi mórickaábra:

[link]

2018. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szlory ***** válasza:
#6: Értelek és köszönöm a magyarázatot! Akkor ebben a toldóban a diót behúzó csavar feje rögtön ott a kiszélesedésnél található, a cső közepén? Vadmeleg. Jól gondolom, hogy ennek a toldónak a kiszélesedése (mivel görbület) csak úgy sacc/kb fog hozzáérni és rátámaszkodni az eredeti villanyakra? Vagy kicsit beleütöd, hogy a tetejénél is jobban megszoruljon, utána az alját fixálod a dióval? Az optikai ráncot meg a hézagoló fedi el jótékonyan? :)
2018. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, ment a pacsi! Azért ha még valakinek van valami jó ötlete nyugodtan írja le!
2018. nov. 14. 06:12
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

#7: Ugyanaz a rögzítés, ami évtizedeken át az ahead előtt minden kormánystucni rögzítése volt. Ha ez elég stabil volt 40 évig, most sem lesz rossz.

Szóval lehet benne keresni a hibát, de a plusz súlyán kívül nem sok van. :)

2018. nov. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 szlory ***** válasza:
8: Meglepő lehet, de nem kekeckedtem, csak a részletekre voltam kíváncsi. Az úgyvan, hogy az ember tanul ha kérdez, hülye marad, ha ül némán.
2018. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!