Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikor tanulok már meg végre...

Mikor tanulok már meg végre egykerekezni?

Figyelt kérdés
Nyár közepén kezdtem, de még mindíg csak kb. 1-2 méter megy, pedig a biciklim alkalmas rá. Vagy ezt tényleg olyan sok idő megtanulni?
2018. nov. 10. 15:15
 1/6 anonim válasza:

Fontos ehhez tudni, hány éves vagy.

Ugyanis amíg az egyedfejlődésed be nem fejeződik (0-18 év) sokkal könnyebben tanulsz (mozgásokat) mint utána. Van az az életkor, ahol már reménytelenül sokat kell gyakorolni azért, hogy uazt az eredményt elérd, mint fiatal korodban.

persze, egyéni dolgok is befolyásolják, ha szervezeted, agyad, nem szereti tanulni az ilyeneket, jóval tovább fog tartani. Ezt magadnek kell felismerni, és levonni a tanulságot, esetenként mással próbálkozni.

2018. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van,hogy nem megy és kész. Rákell érezni arra,hogy meddig húzd hátra,és ott nem megijedni attol,hogy hátra baszódsz.
2018. nov. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lassú tempóban kezdd, valahol 15km/H körül (itt már biztosan irányítószám) Az elejét a súlypontod hátrahúzásával húzd fel, ne pedig tekerèssel. Ha azt èrzed, H átbillensz hátrafelè, akkor nagyon kicsi fèk (tárcsafèkesen könnyebb tanulni, az adagolható legpontosabban). Ezen az átbillenèsi határon játszol, tekersz ès fèkezgetsz.

Bár gondolom eddig is így próbáltad. Szerintem azért nem megy, mert félsz az eséstől. nem kell, semmi komoly bajod nem lesz, ha ezzel a tempóval hátraesel.

2018. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bukonélküli vagány csávó akkor lehet komoly baja,nem a sebesség számit hanem hogy bebassza a fejét vagy sem.
2018. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltètleztem a kèrdezőben annyi èletösztönt, h hátraesèskor vagy lelèp a földre, vagy legalább próbál oldalasan esni / fejet behúzni, kezèvel vèdeni. Gondolom nem 5 évesen, friss járókèpessèggel gyakorolja az egykerekezèst. Estem párszor már, csúsztam fának erdőben, nèztem el lèpcsőhosszt, de fejsèrülèsem akác okozta karcoláson kívül nem volt mèg.

Nyugodtan egykerekezhet, de semmikèpp ne féljen ezektől az esèsektől. Lesznek picik, de így fogja ösztönösen kezelni. Fèlelemből csak egy görcsös, kontrollálatlan ügyetlenkedès lesz. akkor el kell felejteni a témát

2018. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

A legjobb kis oktató-videó.

https://www.youtube.com/watch?v=1VaBmmrdSAo


Legfontosabb pontok:

- Enyhe emelkedőn felfelé a súlypont tartása egyszerűbb, ilyen helyen érdemes kezdeni.

- Be kell gyakorolni a bringa kifuttatását magad alól, hátra lelépéssel. Ha ez már rutin, nincs hanyattesés-pánik.

- Meg kell szokni a kormánnyal és csípővel oldalra egyensúlyozást.

2018. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!