Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros légzőmaszkot...

Kerékpáros légzőmaszkot hogyan szellőztessem át?

Figyelt kérdés

Vadonatúj, made in china, "új anyag" szaga van, hogyan semlegesítsem?


Kimosni nem lehet az aktívszén szűrő miatt, most ventilátor elé raktam, szerintem nem sok sikerrel.



#szellőztetés #sport maszk
2018. nov. 26. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hmm... mennyibe is kerül egy minőségi, 3M, aktívszenes maszk? Kemény 1000-1500Ft és ezért egy megbízható, nem made-in-china szagú maszkot kapsz. Ha valami ismeretlen "márkájú" maszk-féleséggel kockáztatod az egészségedet a megspórolt 500-600Ft-ért hát így jártál. Ha az anyag amiből készült ilyen szagú, akkor szellőztetheted, lehet, hogy enyhül a szag, de eltűnni nem fog és a minősége is kétséges. Valószínűleg többet árt, mint használ.
2018. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez 2000Ft körül volt, de nem ez volt a kérdés.


Továbbra is a hogyan szellőztessem át.


(Oké, hogy 3 napja esik az eső és nincs mit csinálni, de ...)

2018. nov. 26. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kiraknám a szabad levegöre éjjelre nappalra.Persze száraz helyre.
2018. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy a kínai szagot az előállításhoz használt vegyszerek adják. Ha azt nem mosod ki (ami ugye a ki nem vehető szűrő miatt nem jöhet szóba) akkor az benne marad. Párolog valamennyit, mint pl a festékből az oldószer, de szagmemtes sosem lesz. És ehhez az eredményhez is kell 2-3 hónap.
2018. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szlory ***** válasza:

ne szellőztesd, kérjél refundot. az a büdös ott marad.


amúgy a szűrőt kivehetőre szokták csinálni, pont azért mert minden maszkot mosni/takarítani kell. vagy ez ilyen eldobható?


megpróbálhatsz ózonos légtisztítót, de gondolom, olyanod nincs - ezért venni meg nem fogsz, mert még a hűtőbe/dobozba tehető picik is 2-3e Ft körül voltak, emlékeim szerint. viszont hegyilevegőt köpnek magukból, ha "feleteted" vele a vegyszert, utána nem lesz szaga.

2018. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de kivehető szűrős, rátépőzáraztam a ventilátorra csak hideg van itt keringetni 0-24-ben a levegőt


mondjuk azt meg sem néztem hogy a szűrő a büdös vagy a festett mintás maszk része,


ez az ózon dolog jól hangzik, nézek valamit, mindig jól jön a légtisztítás.


kirakni levegőre ebben az esős párás időben nem merem, mert azt írja nem mosható, gondolom a pára sem tesz jót neki,

2018. nov. 27. 12:19
 7/10 szlory ***** válasza:
Ha kivehető, akkor újabb opció. >> Ha nagyon nem boldogulsz, idehaza kapható néhány ilyen vékonybetét a 3M kínálatában. Biztosan kell egy kis ollózás hozzá, hogy méretre szabd, de úgysem naponta kell csinálni. Esetleg.
2018. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendeltem bele 2 szűrőt, amiknek semmi szaguk nincsen, viszont ami a maszkban eredetileg van az átvette a külső maszk festésének a szagát. Gyakorlatilag megvan a bűnös, a festék miatt van.


Lehet mégiscsak kirakom a levegőre hátha gyorsabban kimegy a szaga.

2018. nov. 28. 04:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy én vagyok a hülye, de ha a szűrő kivehető, miért nem veszed ki és mosod ki a maszkot?
2018. nov. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szlory ***** válasza:
Kiveszi ő, de már beszívta a szagot. Viszont ha már megvan a tettes, irány a mosógép! A szűrőt pedig tedd félre. Ha nem is szerzel olyan ózonos csodát, akkor ablak alá, napsütésbe tedd ki (amúgy igazad van, tényleg jó cuccok ezek, én hűtőben, konyhában nagyon tudom javasolni, "jó szagot csinál", fertőtlenít is és port is rendesen felfogja (csak győzd kitakarítani). Mivel csak "átvette" a szagot, azt sokkal könnyebb lesz kipaterolni, sikerülhet.
2018. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!