Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van kihalófélben az...

Miért van kihalófélben az extrém kerékpározás?

Figyelt kérdés

94-es születésű vagyok, és azóta csodálom ezt a szakágat, amióta 10 évesen kaptam egy alap cangát bicajboltból, és mellé egy Kona katalógust. Sajnos csak felnőtt koromra tudtam venni egy dirt biciklit, de gyerekként követtem a testbike-ot, facebook-os csoportokat, pinkbike-ot, és nekem úgy jött le, hogy ez egy iszonyatosan menő és király dolog.

Majdnem bicajozott, gördeszkázott, és rollerezett.


Ehhez képest manapság tized ekkora az élet. Van pár teóriám arra, hogy miért van ez. Lehet mindegyikben van kisebb-nagyobb mértékben, és kíváncsi lennék a volt ugrálósok véleményére.

1.: Új dologként hatalmas, de rövid életű divatot teremtett.

2.: Töketlenebb lett a világ, és a virtuális világban egyszerűbben leköti magát az ember, hamarabb kap sikerélményt.

3.: Az utóbbi mellé jön, hogy egyre kevesebb a bringás, de az ő tudásuk igen nagy. Régebben nem volt akkora szakadék. (Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon megpróbáltató úgy űzni, hogy másokhoz képest egy fing az ember. Rettentően sokat szívtam azzal, hogy egyáltalán megtanuljak ugorni, de az még 0, hogy egy 2 méteres magasságú ugrót át tudok ugorni.)

4.: Felületesebbek az emberek, és a látszat dolgokra hajtanak.

5.: A gyártók akadályozzák az elterjedést.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Persze manapság is vannak fiatal srácok, akik elkezdik.

Szinte az összes gyerekkori ismerősöm vett magának krosszmotort, és motoroznak. Olcsó pár százezres régi motorokkal méltatlankodnak a határban. Az a jelszavuk, hogy "ennyiből már motort is lehet venni".

Szerintem pedig egy bizonyos szint alatt a bicikli is ugyanannyi élményt tud adni. Egyszerűen és "hamar" lehet elégséges pályát építeni, és csak a bátorságunk szab határt. Egy normális krossz pálya építése lehetetlennek tűnik ehhez képest, és sokkal drágább is. A költségekről nem is beszélve. Üzemóránkénti költség simán eléri a 4-5 ezret, még a legolcsóbb motorral is.

100 ezerből pedig igen patent dirt gépet lehet venni, amire akár évekig sem kell jelentősebb összeget költeni (ha olyat választottunk, és nem a minél kisebb tömeget helyezzük mindenek felé), de egy dh gép is kijön 300 ezer forintból.


2019. jan. 19. 12:09
 1/3 Lazy Lover ***** válasza:
0%
Mert sokan autóznak már meg motoroznak meg mióta van fb insta lusták ki mozdulni inkább drogoznak meg isznak
2019. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 6. Lehetőség is:felnőttek nincs idejük,energiájuk a bringazásra :(

Persze többi is hozzá tesz...

2:igen gépezni egyszerübb.

5:a gyártók a dràga dolokat akarjak eledni a dirt "olcsó". Bár akadályozasról nem beszélnék,inkább hanyagolás.


4:felületesek....de a dirt látványos. Ezzel nincs gond.

3:valóban nagyon elszált a tudás (beválalás) mamár nem ritka a duplaflip amikor én kezdtem a simpla is hihetetlen durva volt.

Illetve mindig voltak alul motivált emberek. Aki elhivazott az csinálja.

2019. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.: Sajnos nagyon nehéz elhivatottnak, ha egyedül bicajozik az ember. 80%-ban egyedül nyomtam. Ha nem lett volna adott egy nagyon színvonalas pálya, és néhány ember, akivel néha elvagyok, és akik segítenek, akkor biztosan abbahagytam volna egy fél év múlva.

8 évvel ezelőtt viszont annyi élet volt itt egy hét alatt, mint most egy 1 év alatt. Rengetegen kijártak nézelődni, bicajozni, vagy csakúgy.


A 6.-os opcióval általánosságban nem értek egyet. Rengeteg felesleges dolog lefoglalja az időt és az energiát. Számítógépes példa: kb. 3 éven keresztül nem "takarítottam" a gépet. Nemrégiben fogtam, és leformáztam mindent a pics@ba. Nem válogatva emlékek, képek közül. Hirtelen van már 400 giga tárhelyem, és nem veszek el az igazából teljesen jelentéktelen dolgokban. Ezt kéne megcsinálnom a magánéletben is, és még több energiám, időm maradna :)

2019. jan. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!