Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Adapterrel már fel tudom...

Adapterrel már fel tudom fújni a Dunlop szelepes bringámat, de hogyan tudom mérni a nyomást? (golyós szelepes! )

Figyelt kérdés

#nyomásmérő #Dunlop szelep
2019. jan. 20. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Dunlup szeleppel nem igazán tudod pontosan mérni a nyomást, ugyanis csak akkor van nyitva a szelep, amikor a pumpálás során a levegőt fújod befelé. Amint a befújás abba marad, a szelep azonnal záródik.


Érzésre tudod csak pumpálni. Ráülsz, és megkérsz valakit, hogy nézze meg mennyire laposodott le. Ezután tekersz vele egy kicsit. Ha nehéz tekerni még, akkor fújsz bele, ha már pattog kicsit a gumi, akkor leengedsz belőle.


Én elgondolkodnék a gumibelső lecserélésén egy nem dunlup szelepesre. Párszáz forintért kapsz autószelepes gumibelsőt, 1500 forint ft körül pedig már olyan autószelepest is, amiben előtöltött defektgátló folyadék van.

2019. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
80%

Sehogy.

Nem véletlen, hogy a Dunlop-szelepet ma már maximum a legalja kategóriában használják (mondjuk nem csak emiatt). A legközelebbi belsőcserekor majd ügyelj arra, hogy milyen szelep van rajta...

2019. jan. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tévedsz Alex! Egy KTM FUN XT nem hiszem, hogy az alja kategória.
2019. jan. 21. 13:10
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Rákerestem... A Hervis adott rá egy csomó találatot. Ez mindent megmagyaráz...
2019. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szlory ***** válasza:
100%

Az dedurva! Képesek lespórolni kerekenként 1-200 Ft-ot, hogy normális szeleppel ellátott belsőt tegyenek bele. Funny logic. Gondolom az XT a hátsó váltóra utal, nem a teljes (pl. váltó-) rendszerre. Ezek sajnos a kamukapitányok, Alexnek lesz igaza. :( Nem rossz bicaj, de megvezetik a vásárlót. Kérdezték a GYK-n korábban, hogy miért hiszi mindenki a KTM bicajról, hogy felső kategóriás. Na ott sem sok értelmes támpontot kaptam - mert én sem tudom igazán. :D (Nem is tudom, idehaza hoznak-e a tényleg prémium KTM-ekből, és ha igen, hova.. De tuti nem Hervisbe pl..)


Vegyél új belsőket! Autószelepeset, ahhoz a FUN-hoz. Kiadsz 3e Ft-ot és legalább gyakorlod a defektszerelést!

2019. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, ez komoly? 2019-ben egy KTM bringán Dunlop szelepes belső? 😱

Ez a sz.arrágás magasiskolája...

2019. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!