Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg ilyen sokat számít a...

Tényleg ilyen sokat számít a márka, vagy csak a technika fejlődik folyamatosan?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szóval vettem egy Mali bringát 10 éve 80 ezerért. Xcm teleszkóp, lx hátsóváltó. Nem rossz. Csak kopó alkatrészeket kellett cserélnem.

Tavaly vettem egy 90 ezres decathlon-os biciklit. Egyáltalán nem terveztem a vásárlást, de ebben egy xcr 32-es teleszkóp volt, aminek az új ára 40 ezer forint körül van.

Azt hittem, hogy a 27.5"-os kerékméret miatt kevésbé lesz fürge az igazán kanyargós utakon. Nagyon nagyot néztem, hogy ezzel mennyivel sokkal nagyobb kanyarsebesség érhető el. Mindenben durván veri a régi bicajomat gyakorlatban.

A felszereltség minősége hasonló. Gondolok itt a váltásra, kerék, hajtókar, fékek. Azonban ebben egy teljesen jó, csillapítással rendelkező használható teleszkóp van. A régi bicajom teleszkópjában az xcm meg gumibakos... Nagyon sok mindent beenged. Azért tudjuk, hogy a teleszkóp mennyit számít. A mostani nem lő ki lekoppanás után. Stabilabb, finomabban mozog, könnyebben megindul. A mostanin még előny a 31.8-as, megfelelő hosszúságú kormány.

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett az írásom. Csak meglepett, hogy ennyire nevetséges áron tudtam venni egy igazán király bicajt. Anno azt hittem, hogy a Mali abszolút bestbuy, mert akkoriban 100 ezer forint alatt tárcsafékes bicajt nem lehetett kapni.

Tehát a kérdésem: általánosságban elmondható, hogy az összes kerékpár rengeteget fejlődött, vagy csak a Mali (és a többi kisebb márka) szar, és a nagyobb nyugati márkák ennyivel többet tudnak nyújtani a jobb geometriával?


2019. jan. 20. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A Decathlonban a saját márkás termékeknek általában jobb az ár/érték arányuak, mint más gyártók termékeinek, de ez szerintem csak az olcsóbb kategóriákban igaz, és ott sem mindenre.

A többi gyártó biciklijei/alkatrészei/ruházati elemei általában elképesztően túlárazottak, ugyanis a biciklisek nagy része erősen sznob, és kinézik azt aki olcsóbb cuccokat vesz.


Azok az emberek, akik meg nem értenek a biciklikhez gyakran megveszik a 150 ezres, sokkal rosszabb cuccokból összelegózott MTB-t a plázában a szomszéd üzletben, csak mert az drágább, így biztos jobb. Volt erre nagyon sok gazdasági kísérlet már, hogy ha az emberek nem értenek az adott áruhoz, vagy szimplán nem tudnak elég információt gyűjteni az adott termék minőségéről, akkor azt feltételezik, hogy a drágább jobb.

Egyetemen mondtak nekünk nagyon sok ilyen esetet a közgázos órákon. Pl.: Az egyik drogéria a saját márkás dezodorainak az árát kétszeresére emelte, aminek hatására az emberek elkezdték azt venni más márkák helyett, mert gondolták, hogy a drágább jobb.

A bicikli/autó/motor/ruházat/mobil/ékszerek meg gyakran státuszszimbólumnak minősül, sok ember csak azért vesz drágábbat, hogy menőnek érezze magát. (pl. Apple termékek, BMW/Audi/Mercédesz, Harley Davidson)


Nekem is Decathlonos biciklim van amúgy, és én is meg vagyok vele elégedve.

2019. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Részben . De a márkák cégei egybe olvadnak és mellékágak új cégek is keletkeznek , emiatt nagyobb lett a verseny. Ki hol tud szakítani , van aki inkább csúcs verseny spéci árut gyárt van aki minden igényt lefed van aki csak gyatrát . De a minőség fejlesztés rovására megy , meg hát infláció is létezik . Van mikor tényleg jó tartalmat veszünk és akcióban is van de van mikor csak márkaneves matricát ...
2019. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Technikai fejlödés.

10éve seholsem volt a 27,5col. A 29er-ek voltak láthatáron.

De az sem volt az igazi ezért kelett a 27,5.


A váltó,fék,teló csúcs technologiák idővel lecsúsznak a közép majd alsó kategoriás bringakba. Ahogy fejlödik a gyártás technológia,bevállik (vagy nem) tömeg cuccá vállik.

Pl:rock shox judy csúcs modellként kezdte...mostmár nem is gyártjak.


A malinak is van 27,5"os bringája,de ő a vékonyabb tárcáju vevőket lőttebe. És ahogy tudom a bringa vonalat annyira nem preferálja. Túlnagy a piac és iszonyú a verseny-nagyot lehet bukni. Van neki más.


A kisebb gyártók nem a szarságuk miatt nem lépnekki a 26colból.

Az egy stabil "szeretek bringázni de nem költök gyonakatrá" réteget szolgálja ki.-nagyi,anyu,bevásàrlás,piac,hétvégén ide-oda.

Ehez elég egy alap felszereltség. Nem fogják különösebben értéklni a nagyobb kanyar sebességet,stb.


Ui:ha nem jó kormány cseréld,az 10éve is megoldható volt különösebb probléma nélkül.

2019. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"A váltó,fék,teló csúcs technologiák idővel lecsúsznak a közép majd alsó kategoriás bringakba"


Hát ezért én ezt nem hinném :D A technikát lehet csepegtetik lefelé, de mindhiába, ha gagyi szar anyagokból rakják össze. Különösen igaz ez a teleszkópokra. Ott van pl. az xcr-em. 40 ezer körül mozog, és ilyen stkm fantázianevű acélból van összerakva...

10 éve a rs tora is ennyi volt, és olyan anyagokból épült fel, mint pl. 4130 cr-mo, 6061 T6 alumínium, de ez igaz 20 ezer forint körüli rs dart-okra is. A marzo dropp-off-ról már ne is beszéljünk. Az is 40 ezer körül mozgott, és egy átütős freeride villát lehetett beszerezni ennyiért. 2005 környékére visszamenve pedig ott van a manitou axel szintén nagyon olcsón.


Ma pedig ott kezdődik egy rendesnek mondható teleszkóp, hogy sr epicon. Ebben nincs gagyi anyag, de az ára közelít a decathlon-os bicajoméhoz. Egyébként elégedett vagyok az xcr-el, csak ezt nem 10-15 évre tervezték. Hát igen, a suntour egy szarrágó cigány cég lett. Szerintem 10 éve sem volt bestbuy kategória (néhány igazán jó szériát leszámítva). A tartósság hiánya nagyon kiütközött az extrémebb ágakban, ott igencsak harmat gyengén teljesített.


Na de térjünk vissza az eredeti témára. Technikai szempontból valamennyire azért tisztában vagyok a dolgokkal, de a geometria, használhatóság, ez csak a tapasztalatok alapján derül ki. Szóval kinek milyen tapasztalatai vannak?

2019. jan. 21. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:

"A váltó,fék,teló csúcs technologiák idővel lecsúsznak a közép majd alsó kategoriás bringakba"



"Hát ezért én ezt nem hinném :D A technikát lehet csepegtetik lefelé..." kb. ezt írtam. A technika elérehető áruvá vallik.

Ami régen XTR volt az mamár SLX.


"...de mindhiába, ha gagyi szar anyagokból rakják össze. Különösen igaz ez a teleszkópokra. Ott van pl. az xcr-em. 40 ezer körül mozog, és ilyen stkm fantázianevű acélból van összerakva..." amiről nem tudjuk,hogy mi is...


"10 éve a rs tora is ennyi volt, és olyan anyagokból épült fel, mint pl. 4130 cr-mo, 6061 T6 alumínium, de ez igaz 20 ezer forint körüli rs dart-okra is. A marzo dropp-off-ról már ne is beszéljünk. Az is 40 ezer körül mozgott, és egy átütős freeride villát lehetett beszerezni ennyiért. 2005 környékére visszamenve pedig ott van a manitou axel szintén nagyon olcsón."

Ne menjünk vissza 10-15éveket,nagyon sokat változott a technika.

Infláció stb. Akkor 40ropi többet ért mint ma,nyilván jobbat kaptál érte.


"Ma pedig ott kezdődik egy rendesnek mondható teleszkóp, hogy sr epicon. Ebben nincs gagyi anyag, de az ára közelít a decathlon-os bicajoméhoz..."minőség. Régen is volt drága cucc.RS sid blackbox 250ezerért... az első normális bringám nem került ennyibe.


"A tartósság hiánya nagyon kiütközött az extrémebb ágakban, ott igencsak harmat gyengén teljesített." Ezért írják rá,hogy use only cc and all mountain. Ne várd,hogy egy alap teló dh-ban amire álmában sem tervezték fox40 szitethoz.


Tehát a lényeg továbbra is az,hogy egy 10éves bringát nem lehet egy maival összehasonlítani...pláne nem úgy hogy volt közben egy nagy geometriai ugrás. Amit nem mindenki lépettmeg,mert mondjuk nem volt neki érdemes. Amit már írta az egyszeri bringásnak mindegy,hogy 35 el is tud kanyarodni amikor 20többel nem megy.

2019. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

A technika is fejlődik; a '90-es években a csúcskategóriát jelentette pl. a V-fék vagy az ahead, ami ma már a belépőszinten is alapvetőnek számít.

De emellett a márkának is van szerepe: egy nagy multú, minőségi gyártó többet fektet a kutatás/fejlesztés területébe, mint amelyik olcsó tömeggyártott gépeket készít. Nyilván ennek megvan az eredménye...

2019. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!