Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik keresztény Isten hívők,...

Akik keresztény Isten hívők, és a folyamatosan fejlődő technika miatt tudnak most ezen az oldalon is jelen lenni, nem érzik azt, hogy kicsit nevetségesek?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, a Isten nevében jó pár millió embert legyilkoltak az évszázadok folyamán.

Boszorkányokat, tudósokat, alkimistákat, vagy a keresztes hadjárat alatt ártatlan emberek sokaságát.

Anno a tudomány mindig is vissza volt szorítva, a kereszténység nem ismert el semmit, csak a Bibliát, és azokat a meséket amiket abban leírtak.

Ott van pl Galileo Galilei a heliocentrikus világképpel, a katolikus egyház majdnem megölette, ha nem vonja vissza az állításait.

És mégis neki volt igaza, mint kiderült.

De ha nem lettek volna ilyen géniuszok a középkorban, akik szembe mentek volna az Istenestekel akkor most sem tudnátok ide az internet segítségével írni!?

Most akkor ezek után miért ragaszkodtok mindig egy olyan hithez, aminek szinte csak hazugság és befolyásolás az alapja?

Ti is ugyan úgy azoknak a tudósoknak a szenvedése által írhattok most ezen az oldalon, akiket Isten nevében élve elégettek, vagy vízbe fojtottak!


2015. okt. 13. 17:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
78%

látom hogy egy bizonyos tudományban, méghozzá a történelemtudományban rendkívül járatlan vagy, legalábbis ebben a részében, egy válasz adásához már eleve a kérdésedet mondatról mondatra elemezhetnénk, és kifejthetnénk miért téved, és mi az igazság az adott állítással kapcsolatban


egyébként ez a kérdés csak kötekedés vagy tényleg akarsz rá választ?


de akkor csak röviden a kérdésedre, a vallásos hit és a tudományosság, technológia stb meglehetősen könnyen összeegyeztethető, a vallásos hit nem csak más világképet jelent, sőt nem is az a lényege, etikai elveket jelent inkább, megjegyzem te pont a keresztény elveket kéred számon a keresztényeken, noss ezért ők is gondolhatják esetleg, hogy azért mert a korrupció megrontotta az egyházat, hasonlóan mint minden más etikai és/vagy politikai mozgalmat, maga az elv még nem rossz, és az egyház is megváltoztatható, a nácik bűneiért sem vonható felelősségre a mai Merkel kormány, na a középkori bűnökért sem az egyszeri keresztény ember vérét kell szívni, pláne hogy csomóan nem is katolikusok


mielőtt részrehajlással vádolsz én ateista vagyok, egyszerűen csak nem tartom rossz dolognak ha valaki vallásos

2015. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
68%
Megérkezett a mai ügyeletes alulművelt utálkozó. Késett.
2015. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
61%
Akik ateisták és a tudományt szinte mindennél előbbre tartják, nem érzik azt, hogy egy kicsit nevetségesek, mikor pl. történelmileg teljesen hiteltelen dolgokkal dobálóznak, mintha annyira műveltek lennének? :))
2015. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
82%
Nem, én téged tartlak nevetségesnek és korlátoltnak. Legalább vennéd a fáradságot beírni a google-ba, hogy keresztény tudósok.
2015. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
22%

Érdekes, az ide író mélykeresztények folyamatosan csak lökik a sódert arról, hogy a kérdező milyen tájékozatlan és műveletlen, de érvet már nem írnak hozzá, hogy miért is, csak szerintük az és akkor az. Nagyon édesek vagytok. :)


És hiába kapálóztok, akkor is neki van igaza. Ha az emberek agyába nem a sok baromságotokat próbálták volna belegyömöszölni évszázadokon keresztül, hanem engedték volna fejlődni a tudományt, akkor már sokkal előrébb lennénk és kényelmesebb életet élhetnénk.


De gondolom, szerintetek egy nagy rakás bibliai idézetet megtanulni sokkal értékesebb dolog, mint például a biológia vagy a fizika. Az meg kit érdekel, hogy a Föld nem lapos és nem a Világmindenség középpontja. Ilyesmit nem kell tudni. A lényeg, hogy szorgalmasan túrjuk a földet és rendszeres járjunk templomba, ahol a papocska rendszeresen olvas fel nekünk a Nagy Könyvből (mi olvasni nem tudunk, az is minek?), mert ettől sokkal jobb lesz minden és a képzeletbeli haverunkhoz jutunk a halál után!

2015. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%

"akkor is neki van igaza" felvilágosult, civilizált, és legfőképp tudományos igényű véleményt olvashattunk, az MTA mely tagját tisztelhetjük önben?


amúgy meg most komolyan, erre a kérdésre értelmes választ hogy várhat valaki? Én is ateista vagyok, a keresztények az inkvizícó meg németh sándor miatt érzik rosszul magukat én meg az ilyen kérdések miatt, nem várható el értelmes válasz, komolyan! Ha valaki azt írná ,hogy "nem gáz nektek ,hogy a geocentrikus világkép már durván megbukott?" persze kb anyázás szintű szövegkörnyezettel akkor most erre mit lehet mondani? Nyilván azt, hogy a keresztények sem hisznek a geocentrikus világképben, legalább nézzen utána a kérdező mielőtt ilyet állít. Meg persze kiakadni a butaságon amit írt...

2015. okt. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%

egyébként a kérdező és az előttem író hiányos tudás vs magabiztosság látszólagos ellentmondására született a közelmúltban tudományos magyarázat, parancsoljatok rövid összefoglaló:


[link]


még annyit, hogy nem minden ateista ilyen, kérlek jusson eszetekbe ti mennyire utáljátok ha jehova tanúival azonosítanak titeket, mi meg az ilyen emberekkel jártunk így, az ateisták döntő többsége nem ilyen!

2015. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Alex Fly ***** válasza:
68%
Én speciel nem érzem nevetségesnek azt, hogy olyan technológiák használatával lehetek jelen akár itt is, melyek nagyrészt hívő tudósoknak köszönhetőek. Miért, annak kellene?
2015. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
42%

folyamatosan fejlődő technika?


vékonyabb tv-k, telefonok, gyorsabb autók, gyorsabb számítógépek...


erre gondolsz?


internet, 3g, 4g, 5g, stb?


hát, szerintem ez nem fejlődés.


a biblia szerint a gyümölcseikről ismerni meg a jó fát.


a tecnika fejlettségi szintje lemérhető a társadalmon:


előbb küldenek facebook üzenetet egymásnak az egymás melett ülő emberek, mint kezdenek el Istenről beszélgetni.



Az, hogy valaki nem a Teremtőt, hanem a társadalmat, és a technikát isteníti, az szerintem ugyanúgy a vallás egy irányzata, mint pl a szélsőséges hazaszeretet.

2015. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
34%

Te nem érzed azt nevetségesnek, hogy a mai kor fogalmai és észjárása szerint gondolkodva akarsz megérteni egy egészen másik kort és társadalmat?


Kérlek, felelj a következőkre:


Mit lehet tenni, ha egy szélhámos sorra járja az egyetemeket? Közben pedig kiderül, hogy köztörvényes cselekedeteket követett el, például pénzt hamisított? Hivatkozhat-e arra, hogy ő egy nagy hírű tudós, és emiatt büntetlenséget élvez?


Mit lehet tenni, ha eldurvul egy tudományos vita egy új elméletről, amit mindez idáig nem sikerült bizonyítani?

2015. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!