Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen típusú láncot vegyek...

Milyen típusú láncot vegyek az 1x9-es biciklimre, ha tartósat szeretnék?

Figyelt kérdés

1 500 km-nel járok, és most nyúlt meg annyira, hogy belefér a láncnyúlásmérő 0.75-ös pöcke néhány helyen.

KMC X9 volt rajta eddig.



2019. jan. 28. 22:26
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
Kilencesben nem tudom, képes-e ugyanarra a szívósságra, mint 8-asban, de nálam a SRAM láncok váltak be.
2019. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

KMC x9-et használok én is...

nekem el szokott menni 4-5000-et, igaz 100-200 km-enként megtakarítgatom.

2019. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is 100 km-enként tisztítottam le lánctisztítóval és olajoztam újra eddig.
2019. jan. 29. 16:19
 4/5 szlory ***** válasza:

Az 1500 azért vékony minden lánctól. X9 pedig nem az alja. Szerintem túlterhelődött. Ez lehet attól is, hogy izomállat vagy, hegynek fel - de attól is, hogy a váltásokat rosszul alkalmazod. (Sok terheléses váltást és/vagy keresztbe váltást iktatsz be..)


Nekem volt 5-10-20e Ft-os KMC-m, mindegyik hozta, amit terveztek. De a Shimano láncokkal sem volt gond, 5-ös széria felett (tehát pl az "XT" láncokkal). SRAM-mal sem volt bajom, VISZONT Shimano sor + Sram lánc az durva lesz.. 9-esnél nem (sem) javaslom a keverést.

2019. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"(Sok terheléses váltást és/vagy keresztbe váltást iktatsz be..)"

Mit értesz egy 1x9-es rendszeren keresztbe váltás alatt? :-)

"Ez lehet attól is, hogy izomállat vagy, "

30-35 km/h körül szoktam menni a biciklimen. (Cross-trekking)

2019. febr. 1. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!