Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a biciklimet rendszeresen...

Ha a biciklimet rendszeresen elviszem nagygenerálra, akkor mennyivel bírnak több időt a kónuszos csapágyak?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nagyjából 13 000 -15 000 ft körül szokták vállalni a nagygenerált. Kb. 3 nagygenerál árából lecserélik a kerekeimet felnivel együtt a Decathlonban ugyanolyanra, mint az eredeti. A váltókat/fékeket beállítani, kerekeket centírozni, láncmérést nézni és cserélni stb. én is tudok otthon. Egyedül a csapágyak szétszedéséhez nincs szerszámom.

2019. febr. 13. 21:48
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

"Egyedül a csapágyak szétszedéséhez nincs szerszámom."

Pedig az aztán nem nagy kaland.

Milyen agy?

2019. febr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pedig nem bonyi.

Régi bicajhoz kapott kulcs,fehér zsír és youtube kell hozzá.

2019. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:

Egy pár kónuszkulcs nem egy eget rengető összeg...

És egy jól karbantartott kónuszos csapágy kerékpáron örökélet +1 nap.

2019. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Egy pár kónuszkulcs nem egy eget rengető összeg..."

És elég hozzá egy pár?

Én ezt a cikksorozatot olvasom, és a kónuszos agyak beállításáról szóló cikkben azt írja, hogy két különböző méretű kulcs kell az első kerékagyhoz, két különböző a hátsóhoz, és mindent párban kell venni(hogy a túloldalt rá tudj fogni), így ez általában 8 kónuszkulcsból oldható meg.


Vagy nem ennyire borús szokott lenni a kép?

2019. febr. 14. 15:44
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani. Ami nekem van, az négyféle mérethez jó. És a készletben van belőle kettő darab -azaz minden kombinációban használható.
2019. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Nem kell túlbonyolítani. Ami nekem van, az négyféle mérethez jó. És a készletben van belőle kettő darab -azaz minden kombinációban használható"

Valami linket tudsz küldeni, hogy milyenre gondolsz?

2019. febr. 14. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen van. egyik oldalon 16-os és 14-es, másikon 15-ös 13-as. [link]


és ne, ne használd sima kulcsnak, gyengék, vékonyak. nem véletlen kónuszkulcs a nevük. egy gagyi, de használható kijön egy fél nagygenerálból. egy profi parktool max kettőből. szerinted nem éri meg? :D

2019. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

+ne fehér zsìr legyen hanem valami komolyabb.

Én teflonosat használok.

A meghúzásra figyelj,azt a legkönnyeb elrontani,ha az nem jó akkor a szezon végere kukazhatod.

2019. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"és mindent párban kell venni(hogy a túloldalt rá tudj fogni), így ez általában 8 kónuszkulcsból oldható meg."



Hát, ha valaki polip-mutáns, akkor esetleg jól jöhet, átlagembernek két keze van. :D


Egy pár előre, egy hátra.

Én a kónuszkulcsokat sima villásból köszörültem vékonyra a kónuszhoz.

Általában csak egy oldalon kell oldani a kónusz-kontraanya párost, másik oldal maradhat a tengelyen.

Kivétel a kónuszcsere, de akkor is csak egy oldalt oldasz fel egyszerre.

2019. febr. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csepel bicajhoz kaott univerzális kulcsokkal meg lehet oldani.

Wadmalac jól mondja!

:)

2019. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!