Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki leírná az ÖSSZES...

Valaki leírná az ÖSSZES szerszám nevét, ami szükséges egy kerékpár szereléséhez?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl atomjaira szétszedném és összeraknám újra, akkor mikre lenne szükségem?

Köszi!:)



2019. febr. 18. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. febr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egész tűrhető összeállítás, esetlegesen némelyik szerszám minősége nem az igazi, például a láncbontón nincs ellentámasztó csavar.

Kéne még hozzá egy 6-32 villáskulcs-készlet, egy állatható villáskulcs (franciakulcs), csőfogó is jól jön, kombináltfogó, kis hegyes laposfogó, csipesz, egy jófajta bowden- és bowdenház-vágó, ha hidrós tárcsafékes lovad van, egy légtelenítő-készlet, normális gépzsír, hidrofolyadék, lánckenő olaj vagy spray, féktisztító spray, gumileszedő szerszám, egy jó műhelypumpa motorszelep, Dunlop és Presta adapterrel, legalább két méretű köteg műanyag kötegelő, kétoldalú ragasztószalag, egy jó bicska/schnitzer, olló, drótkefe, különböző finomságú csiszolóvásznak és polírpapírok...


Ja és egy elsősegély-készlet.

2019. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szlory ***** válasza:
Meg a különböző (pl. ISIS) középcsapágyak bontó/húzó szerszámai, meg a csapágyak kiütői és behúzói (pl. kormány, esetleges ipari csapágyak, pressfites középrész) - így hirtelen. Azon a láncbontón amúgy van ellenanya.
2019. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

"Azon a láncbontón amúgy van ellenanya."

Lehet, hogy hernyócsavaros imbuszos, a képen nem látszott.

Jobban szeretem az olyat, amin van kézzel tekerhető ricnis fej, akkor nem kell imbuszkulccsal is foglalkozni.

Tényleg még létezik egy csomó célszerszám, amit csak akkor kell megvenni, ha vagy a bringád olyannal van szerelve, vagy több lovat is akarsz szervizelni, mondjuk haveroknak is aprópénzért.

És persze mellé lehetne még dobni egy csomó sufnituning szerszámot, reszelőket, menetfúrót-vágót, kalapácsot (az mondjuk kell amúgy is, minimum egy bronz meg egy gumi), mert ilyen alternatív eszközökkel sok szerelés közben adódó apróbb inkompatibilitás megoldható.


Meg persze célirányos pótalkatrész-készlet sem árt.

Csapágygolyóból, bowdenházvégből, bovdenvégből, bowdenekből, kónuszokból hegyeket tartok otthon.

2019. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szlory ***** válasza:
100%

annyiszor hittem már azt, hogy "megvan minden szerszámom".. aztán láss csodát, mindig kellett újabb. max egyre ritkábban. de igazad van, ilyen ez a popszakma, főleg ha nem a saját hobbikertészetedet intézed, hanem üzletszerűen kéjelegsz a tudásoddal :D


amúgy a fontos szerszámok közé tenném A SATUT is! :D

2019. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

"amúgy a fontos szerszámok közé tenném A SATUT is!"

Ja. Most pont nincs olyan műhelyem, ahol lenne illetve helye lenne, copok is nélküle.


Mindig apám műhelyébe koldulom be magam, ott van egy oszlopos fúró is meg egy daraboló flex, na az már a nagyon sufnituninghoz kell.

2019. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 19. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerszámban nem biztos, hogy megéri a bike-discount. Itthon is megkaptam mindent hasonló árban. Aldiban feltűnően hasonló készletet vettem 8000 Ft-ért:

[link]

Sajnos ehhez csak időszakos akcióban lehet hozzájutni.

A Hollowtech II hajtókar kulcs használhatatlan, a többivel eddig nem volt gondom.

Decathlonban is vannak készletek, de ebben azért vannak olyan szerszámok, amikre nekem nincs szükségem. Egyszerűen a felesleges szerszámokkal együtt is jobban megérte, mint külön-külön megvenni. Ezt kell mérlegelni. Mikor 20ezer egy készlet, akkor már nem biztos, hogy ez a tuti választás.

Egy szerelőállvány még erősen ajánlott szerintem. Nekem az alap decathlonos van. Nem tökéletes, de itthonra megfelel a célnak.

2019. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi!:D

[link]


Én erre gondoltam, plusz egy állvány, kompresszor, alapvető szerszámaim meg vannak (dugókulcskészlet,csavarhúzók,etc)

2019. febr. 19. 22:53
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Kompresszor?

Nem megy a kézi pumpálás? :D

Na csak mert a kompresszor árából kijün ám elég sok jó szerszám.

Vagy festeni is akarsz?

2019. febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!