Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Menyire rossz a kondim, ha 10...

Menyire rossz a kondim, ha 10 km tekerés után elfáradok?

Figyelt kérdés
Volt 2 infarktusom + nyitott szívműtétem, de ezt most ne vegyük figyelembe. Arra volnék kíváncsi, hogy van e valami irányelv a kondi mérésére? Pl 0-3 km=szar, 5-10 km= gyenge, 10-20 közepes, 20-30 jó, stb. Vagy valami hasonló táblázat, akár nem hivatalos is jó! Fel szeretném erősíteni magam a közepes, vagy a jó kategóriába. Köszönöm az értelmes válaszokat!

2019. febr. 19. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De azért itt sokat számít a tempó, meg a terep, amint mész, mert 10 km-t le lehet tekerni 20 perc alatt is, meg két óra alatt is.
2019. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Biciklizésnél sok múlik rajta, hogy jól be van-e állítva a bicikli a testalalkatodhoz, meg van-e olajozva és fel van-e pumpálják a kereke. Ha ezek a dolgok rendben vannak, akkor nagyon könnyen tudod hajtani. Ha ezek nem stimmelnek, akkor pár kilométertől is nagyon ki tudsz merülni.
2019. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szívbetegként azért ezzel csak óvatosan.

Erre nincs táblázat szerintem.

Milyen bringával mész? Országútival 100-200 km közötti távokat simán lenyomják az amatőrök.

2019. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szabad bicajoznom, sőt kötelező. Egy 29" kerekű MTB-om van, jó állapotú. Normál sebességgel tekerek, kb 20 km/órával.
2019. febr. 19. 14:41
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen biciklizel, akkor rossz a kondid. Ha csak most kezdted el néhány napja, hogy ilyen jó idő van, akkor még nem vagy edzésben. De azt hiszem nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni az előzményeket. Ha úgy érzed hogy nem vagy olyan erőben, mint ahogy szeretnéd, feltétlenül konzultálja az orvosoddal, hogy meddig szabad erőltetned a dolgot. Sokszor mondják infarktus után, hogy mozogni kell, no de milyen intenzitással, azért ez nem mindegy...
2019. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire fáradsz el? Ki akarod köpni a tüdőd, lihegsz mint az állat, izzadsz és egy métert se tudnál tekerni már? Vagy csak elfáradtál ugyan, de bírnál még menni erőltetve?
2019. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az erőnléted ne bringával mérd. Vagy ha mégis akkor nem ártana egy referenciia érték.

Legyen az a mostani 10km. Ami állitasod szerint gyenge.

Ha rendszeresen tekersz mondjuk heti 2alkalommal akkor nagyjából 2hónap múlva megsem érzed ezt az utat. Ha mégis akkor gond van.


Persze figyelembe kell venni azt hogy hullámzó a teljesitménye az embernek,van hogy csak simán nem megy a bringa aznap. Vagy igazából semmi kedved hozzá,de csinálod mert kell.


A bringa is mindig úgyanúgy legyen belőve még a gumi nyomás is!

Ahogy az idő javúl úgy a teljesitmény is,kb 25-27fokig. Aztán már akadájozóan meleg lesz.

2019. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

pfff... szerintem ez tök jó!


Volt egy kollégám 35-40 éves kora környékén hasonló problémái voltak.

4-5x áll meg pihenni mire felér az első emeletre.


Meg csomó más - elvileg egészséges - kollégám sem tud 10 km-t letekerni.

Amikor mondom nekik mennyit tekercselek, kapaszkodnak az asztal sarkába rémületükben :)))))))))

2019. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pattantak a zöld pacsik! Én is azzal szoktam magam vigasztalni, hogy ú.n. egészséges emberek közül sokan még ennyit sem tekernek. Kocsiba be-irodában ücsörgés-kocsival haza-tévé-fekvés. Én legalább próbálom fejleszteni a kondimat.
2019. febr. 20. 12:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát nézd, széllel szemben + hegynek fel, mindenki kidöglik. De hátszéllel, hegyről le, senki.
2019. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!