Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes-e tömlő nélküli...

Érdemes-e tömlő nélküli gumikat használnom?

Figyelt kérdés
Több helyen láttam, hogy MTB biciklinél tubeless gumikat használnak. Mivel nekem is MTB-m van, elgondolkodtam hogy leváltom egy ilyen rendszerre. Miben jobb/rosszabb, mint a sima tömlős gumi? Érdemes váltani?

2019. márc. 1. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb haszna hogy kevesebb a defekt esélye. Kicsit könnyebb is és jobb a gördülési ellenállása, ami mtb-nél nem tudom mennyit számít. Mivel nincs belső, nem kell tartani a felütéses defektektől, alacsonyabb lehet a nyomás ami jó dolog. De ehhez speciális tubeless ready felni IS kell, ami nem olcsó. Nem tudom milyen bringád van és hogy mire használod, ha ilyen 100-200k-s bringa, arra nem raknék több okból se. Inkább vinnék magammal pár tartalékbelsőt
2019. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem versenyzel akkor nincs igazán szükségedrá.

Max. menőzhetsz vele.

2019. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

agresszív MTB-osoknak ajánlott, akik pályákon mennek. nem kell hozzá versenyezni, de ha kőkeményre fújt gumival tekersz egy földúton, akkor felesleges.

ahogy az első is mondta, mehetsz sokkal alacsonyabb nyomással, a gumi jobban szétterül alattad, nagyobb lesz a kontaktpont, nagyobb lesz a tapadás. bicóm alig karcolja a 300 ezret, egyszerű merevvázas, hétvégi bicós vagyok, nekem annyira nem is kellene, viszont esős-saras időben mindig hálát adok érte. oda már nekem is kell. a másik a súlycsökkenés. 100g kerekenként, de mivel "rotational mass", ezért szorozni kell hárommal. 600 grammot könnyítesz, úgy, hogy az 1 kilóval könnyebb carbon vázak 100-150ezerrel drágábbak az alunál. ki lehet számolni, hogy a két esetben mennyibe kerül 1 gramm megspórolása :D

2019. márc. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!