Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen olajat érdemes rakni a...

Milyen olajat érdemes rakni a láncra, ha nagyon ritkán szeretném olajozni?

Figyelt kérdés
Utálom, amikor a láncot tisztítani és olajozni kell...

2019. márc. 7. 18:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Városban használom minden nap (időjárástól függetlenül)
2019. márc. 7. 18:53
 2/13 TR75 ***** válasza:

Ugyan ez ágyúval lőni verébre kategória, de vannak kifejezetten extrém használatra tervezett olajok olyan bicajokhoz, amiket sárban meg porban hajtanak. Én használtam ilyet:

[link]

Nem vagyok túlzottan meghatva tőle, én is tekerek esőben, kánikulában, hóban, időről időre ez is eltűnt a láncról (elvégre konkrét mechanikai hatásról beszélünk egy nyílt rendszerben).

Szóval időnként újra kell kenni a láncot, ezt nem tudod elkerülni.

A lánc tisztítását megoldhatod nagy nyomású mosóval, aztán száradás után adsz neki egy kis olajat, és kész.

2019. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És átlagosan hány kilométerenként célszerű újra kenni az említett olajjal?
2019. márc. 7. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:

A használati körülményektől és az időjárástól függ, ránézel és látod. Esőben reggelre simán rozsdás lehet a lánc. Abban ne nagyon reménykedj, hogy találni fogsz olyan csodaolajat, amivel elég lesz évente csöpögtetned és közben tökéletes kenést biztosít.

De ez miért akkora probléma? Beszerzel egy ilyesmit, és néha végigcsöpögteted:

[link]

A tisztítás meg távolról sem olyan kritikus kérdés, mint a kenés. Sőt, ha nem tisztítod egyáltalán, csak rendszeresen olajzod, akkor sem fog előbb tönkremenni.

2019. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 TR75 ***** válasza:

Ha zajosabban jár, akkor adhatsz neki egy kis olajat (nem sokat, szóval ne csorogjon a láncról a cucc).

Tisztítani meg szerintem kell a láncot (és igazából a fogaskerekeket és a racsnit is), mert akármennyire nem tapad a por az olajhoz, mégis fog, és gyorsabban is kopik az egész hajtássor, meg csökken a hatékonyság (például a váltás pontatlanabb, ha koszos az egész hóbelevanc).

És hát igen, egy jó kis eső sok olajat levisz a rendszerről, nem beszélve mondjuk télen a sóléről.

2019. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"A használati körülményektől és az időjárástól függ, ránézel és látod. Esőben reggelre simán rozsdás lehet a lánc. Abban ne nagyon reménykedj, hogy találni fogsz olyan csodaolajat, amivel elég lesz évente csöpögtetned és közben tökéletes kenést biztosít."


Nekem az is elég lenne, ha havonta egyszer (kb. 400 km) elég lenne kenni.

2019. márc. 7. 20:05
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy autóval elmész több tízezer km-t szervíz nélkül. Egy biciklinel miért nincs olyan hajtás technológia, ami nem igényel rendszeres karbantartást?
2019. márc. 7. 20:07
 8/13 anonim ***** válasza:
az utolsó kérdésedre a válasz: Gates Carbon Drive
2019. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És egy közönséges Nexus agyváltó is kivisz a világból, van megoldás mindenre :))
2019. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TR75 ***** válasza:
A szíjhajtás gondozásmentes. Meg újabban elvileg a húros technika.
2019. márc. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!