Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Decathlonos biciklit hitelre?

Decathlonos biciklit hitelre?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 90 ezres biciklit hitelre a dechatlonban. Az lenne a kérdésem, hogy milyen papírok kellenek hozzá? Valami igazolás hogy van kerestem? Mert új munkahelyem van, 1 hete dolgozok itt. Nyilvánvaló előtte volt rendes fizetésem. És a csekket lehet online is fizetni?

2019. márc. 10. 23:13
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
A Decathlon ügyfélszolgálatán mit mondtak?
2019. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Hitelre nem érdemes semmit sem venni.
2019. márc. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Még semmit, mert nem voltam még bent. Nyilván azért kérdezem itt😀


2. Nyilván, ezt én is tudom. De mire össze gyűlne annyi pénz, hogy meg tudjam venni, jönne az ősz. Egyébként 5 ezerrel kell többet így fizetni, szóval nem vészes.

2019. márc. 11. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Meglepne, ha nem lehetne a részleteket online fizetni. Nekem nemrég egy postán küldött csekket is sikerült online befizetni (volt rajta egy QR-kód, és a Posta iCsekk appját kellett letölteni, a legnehezebb az ótvar minőségben nyomtatott kód beolvasása volt), tehát papír csekk esetén sem reménytelen. Lásd: [link]


Viszont én is erősen lebeszélnélek a hitelfelvételről. Ha nincs ennyi tartalékod, akkor most ne biciklit vegyél, hanem kezdj el félretenni. Az az ideális, ha legalább fél évi megélhetésre való pénzed félre van téve, hogy átszervezés, leépítés, baleset, betegség stb. esetén ne kelljen idegeskedned - meg ugye egy állásinterjún is másképp alkudozik az ember, ha még négy-öt hónapig ráér az az új állás. Egy hete dolgozol - nem próbaidőn vagy egyébként? Szép sport a biciklizés, de ha ennyire nincs tartalékod, akkor ne vegyél fel miatta még hitelt is. (Egy kivétel van: ha a biciklivel dolgozni akarsz járni, pláne ha drágább közlekedési módot váltasz ki. A másik eset az, ha amúgy van vagyonod, csak TBSZ számlán csücsül, és sokba kerülne onnan kivenni, de vész esetén lehetséges lenne azért.)

2019. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vettem már drágább dolgot hitelre, igaz 0% thm volt rá. Egy Ps4 volt 115 ezerért. Azzal se volt gond, 19 hónapig fizettem. Akkor még a szüleimmel laktam, de én fizettem az egészet. Meg szeretnék fogyni kicsit, és egyedül a bicikli az amit szívesen csinálok. Meg par
2019. márc. 12. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Te dolgod, csak legyél tisztában a kockázatokkal. Legyen B terved arra az esetre, ha június 20-án eltöröd a lábad vagy bezár a bazár a munkahelyen.
2019. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy 90 ezres biciklit fél év alatt fizetnél ki és nincs félretett pénzed, akkor inkább az életeden és pénzköltési szokásaidon gondolkodj, ne bicikli vásárláson.
2019. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerem a magyar anyagi helyzetet és tudom,hogy a népesseg nagyrészének 1fillér tartaléka sincs...


De szerintem is inkább sporolj (én 7évig sporoltam) de az én vagyok. Amúgy ha rendszeresen sportolsz akkor megszereted szinte bármi lehet az. És majd jővöre jobb bringát vehetsz.

2019. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!