Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklit hogyan kell betolni?

Biciklit hogyan kell betolni?

Figyelt kérdés
Öregeknél szoktam látni, hogy megindulnak futva a biciklivel és mikor már megvan a lendület, akkor ráugranak. :D Ennek pontosan mi a technikája, hogy ne orraesés legyen a vége?

2019. márc. 21. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hülye technika. :) Amúgy meg az ilyen nem szövegből tudod tanulni, hanem csinálni kell. Ha nem sikerül, akkor legyen nálad kötszer. :)
2019. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha látod akkor mi a kérdés?
2019. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó-jó, de mi a technikája? :D Már csak poénból is érdekel.
2019. márc. 21. 20:33
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Hát az idősekkel ne viccelődjünk, te is egyszer az leszel, ha szerencséd van.
2019. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a teknyikája, hogy a kerék megtartja a forgási síkját megfelelő forgási sebesség esetén- ergo nem dőlsz el addig amíg a kerekek elég sebességgel forognak. Ha lassan mész eltaknyolsz. - hacsak nem vagy profi aki állva is tud megfelelően egyensúlyozni, bár az már nem biciklizés.


A lényeg, hogy rálépsz az egyik pedálra és kicsit megtolod a bringát, elrúgod magad, hogy legyen valamennyi sebesség, ezáltal a kerekeknek fordulata lesz ami megtartja nagyjából függőlegesen a cangát.

Tehát van annyi időd, - hogy ne dőlj el oldalra mint a rohadt nád - ahhoz, hogy átlendítsd a másik lábad a nyergen és elkezdj tekerni és meglegyen a megfelelő sebesség, lendület.


namost, ahogy fentebb írták tényleg hülye technika ez, mert ha mondjuk a campingen rajta van a gázpalack, a 40 kilós nyúltápos zsák és még a kormányon csíkos műszálas szatyorban hétvégére a 2 darab kilós kenyér és már benned van 3 féldeci plusz 3 sör, akkor ha elvéted a mozdulatot és nem elég a lendület ahhoz, hogy a kerekek inerciája megtartsa a forgási síkot amíg delíriumos állapotban megtaláld a pedálokat a lábaddal - éééés rájöjj merre is kell tekerni!! - akkor úgy törlöd fel a kocsma előtti placcot a pofáddal, hogy arról még a plébános is megmlékezik a vasárnapi prédikációjában!


Láttam olyan csókát, hogy a szatyor beleakadt az első kerékbe és a lendület áthúzta a villa és a küllők között a cuccot :)))))))))))))))))

Ballisztikus ívben zúgott be az öreg az árokba a méteres csalán közé :DDDDDD

A gázpalack meg még jól tarkón is b..ta.

Fél órába tellt mire kiszedük a papót az árokból.

Na nem azért mert annyira bonyolult volt, hanem mert majdnem behugyoztunk a röhögéstől :DDDDDDDDDDDD

2019. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Semmi extra technikája nincs. Megállsz a bicikli valamelyik oldalán. Pl a bal oldalán. A bringától távolabb eső (jelen esetben bal) lábadat ráteszed a ledálra, lendületet adsz a bringának, a másik lábad átveted a túloldalra és nyeregben vagy.

Nem kell rajta nevetni. Egyfelől abszút üzembiztosan fel lehet így szállni, másfelől van egy elég prózai oka.


Anno nem foglalkoztak a gyártók holmi váz geometriával. Volt "A" felnőtt kerékpár és pont. Jó magas vázzal. Arról csak a nagyon langaléta emberek tudtak úgy leszállni, hogy a váz a lábuk közt legyen és ne akadjon fenn rajta a zacsi. Más fel és leszállási mód így nemigen akadt.

2019. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:

Amint áttértem a szakadt kontrás szovjet tajgaszaggatóról az országútira, leszoktam róla.

Nagy áttételű kontrás bringánál annyi az értelme, hogy megadja a kezdő lendületet, ami pedálból az áttétel miatt nehezebb.

És tényleg ordenárét lehet vele hemperegni.

Főleg, ha férfi váz, lendíted a lábad hátul és elfelejted a csomagtartóra pakold szirszart, a lábad abban megakad és Murphy törvénye alapján a bringa tutira arra az oldalra dől.


A másik meg, hogy féloldalas lökésszerű oldalterhelést tesz a hátsó kerékre, ha az nem elég merev, szépen le lehet taposni így kiflibe.

A magyarvándoros lendületből leszállás ugyanez.


A mozdulat elvi eleganciáját jelentősen rontja egy nagy porolkodás vagy egy összerogyó hátsó kerék.

2019. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:
57%

Akarsz igazán nagyot esni? Próbáld ki a mutatványt fixivel.


:D

2019. márc. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Végre tudom mi az értelme.

Vidékre költözött ismerösök is rászoktak én meg pislogtam mint a szemafor,hogy ez meg miféle elindulás,Bp-n így senki nem indul.

2019. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Fúú, köszi! :D Buta kérdésem van, de ha a bal lábamat ráteszem a pedálra, a jobbal előrelököm magamat a bringával együtt és átlendülök a vázon, akkor hogyan nem csúszik meg a bal lábam a pedálon a művelet közben? Másrészt amikor jobb lábbal lendülni kezdek, akkor a teljes testsúlyom a bal lábamra nehezül, azt nem kell valahogy korrigálni, hogy a bicikli ne dőljön be balra?
2019. márc. 22. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!