Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hétköznapi használatra milyen...

Hétköznapi használatra milyen kerékpártípust ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy kerékpáros, így nem igazán ismerem a típusokat, ezt nézzétek el nekem. A BMX-et és az MTB-t meg tudom különböztetni, meg nézegettem ezeket a road bike-okat, de nem is tudom, nekem ez utóbbiaknak a kormánya olyan furán néz ki.


Szóval ezek közül melyik való hétköznapi bringázásra? Elsősorban városban, aszfalton közlekednék vele, de fontos, hogy nyaranta néhány km hosszan lenne terepen is használva és fontos lenne a lengéscsillapítás is (teleszkóp?), lehetőleg az ülésen is. Tárcsafék szerintetek kell vagy az inkább már a profiknak való?



2019. márc. 25. 16:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a 200 cm-t súrolom, így mindenképpen olyan kategória kellene, amikben elérhetőek nagy vázak, így a BMX kiesik, de lehet, hogy hiányosak az ismereteim.
2019. márc. 25. 16:41
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
Ha veszel egy trekkinget, azzal kvázi mindenhol elboldogulsz.
2019. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A trekkingnek van az a kis csomagtartója a hátsó kerék felett, jól tudom? Köszönöm, de olyat sem akarok.
2019. márc. 25. 23:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából MTB vagy road bike között vacillálok kinézetre, de nem tudom road bike nem lenne-e overkill, illetve terepen egyáltalán lehetne használni terepgumival. Esetleg hozzájuk kinézetileg hasonló típusok vannak még?
2019. márc. 25. 23:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Treking kell neked. A csomagtartó pedig leszedhetö. De azaz ilyen mindenre jó,túrázósabb.

A road bike terepgumival is road marad. Csak birja a roszabb utakat. Meg lehet küldeni kemény földúton,de semmi több.

És valljukbe az a terepgumi is inkább csak terepmintás,az hogy 3mm el szélesebb,nem oszt nem szoroz.



Ha megis marad a road fanatik akkor cicleycross legyen az olyan tereproad hibrid. Mondjuk geojából adódóan sportosabb.


A tárcsafék nem profi cucc.

Ha télen-nyáron terepen-városban használod akkor jobb mint a felni fék. Időjárás álobb,hosszabb élettertamú.

2019. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Na jó... Először inkább nézz fel egy olyan oldalra, ahol az abszolút hozzá nem értők számára ismertetik a legfontosabb kerékpártípusokat. Aztán ha már tudod, mit akarsz, akkor tedd fel ezt a kérdést...
2019. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!