Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A trekking bicikli gyorsabb...

A trekking bicikli gyorsabb aszfalton, mint a mountainbike?

Figyelt kérdés
A nagyobb kerékátmérő miatt gyorsabb elvileg de súlyra sokkal nehezebbek ezek a trekking biciklik szerintem, +3 kilóval biztosan nehezebbek mint egy mountainbike. Az a +3 kiló jelentősen lelassítja őket? Olvastam hogy a tapasztalt biciklisek spórolnak a kerékpár tömegén hogy az gyorsabban menjen.
2019. ápr. 2. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem van egy trekkingem és egy montim is.

a montira direkt mindenes gumit tettem (Smart Sam)

a trekkingen is 29-es gumi van (Big Apple)

Namost a montival aszfalton 25-26-al tudok menni lazán.

ugyanezzel a laza erővel tekerve a trekkingel 32-33.

Más az áttétel., más a gumi, jobban tudsz vele menni.


Az persze igaz, hogy könnyebb bicajjal gyorsabban lehet menni

de a 'grammánia' elég drága tud lenni :D

2019. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondhatjuk. A trekingen aszfalt gumi van a mountin pedig terep. Az rengetget számit,de

a súly itt, átlagos edzettség és hétköznapi felhasználónál nem számit. Az a +3kg neked nemszámít. Nem versenyzel vele a munkahelyedre. És ha 20másodpercel előbb érsz oda mint a Géza azért nem jár aranyérem.

Meg a treking alapvetően egy kényelmesebb haladàsra kitalált bringa,nem versenygép,hogy számitsanka kilók.ugyis viszel kre magadal motyót.


Persze kilehet hegyezni egy trekinget is ha nagyon lecsupaszitod,meg könnyü alaktrésze cseréled az alaktrészeit.csak akkor már nem trekinglesz.

2019. ápr. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!