Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt kéne vennem?...

Milyen kerékpárt kéne vennem? Részletek lent

Figyelt kérdés
Nem gyakran használnám csak egyszer-egyszer kis kirándulás, pihenés képpen. Elég nehéz volt rávenni magam, hogy vegyek egyet mivel az árak elég magasak, szoval egy minél tökéletesebbet szeretnék. Szempontok:1. Milyen legyen a váza? Úgy értve, hogy milyen anyagból, mivel szerintem egy könnyebb kerékpárt jobb hajtani, de ha nincs igazam akkor javítsatok ki. Bármilyen hasznos tanácsot elfogadok. 2. Milyen méret szükséges nekem? 19év/162cm 3. Milyen kiegészítőket kell még rá feltetétlenül vennem? 4. A váltóról bármi információ, nem értek hozzá csak, hogy jó ha van

2019. ápr. 25. 22:02
 1/2 Alex Fly ***** válasza:

Az igényeidet te ismered, szóval csak általános tanácsokat tudok adni.

1. A vázanyag esetében -mivel a kérdésedből úgy tűnik, alkalomszerű használatra vennéd és költséghatékonyan kívánod megoldani- egyértelműen az alumínium jöhet számításba. A karbon, titán, CroMo esetedben semmi előnnyel nem járna, viszont jelentősen megdrágítaná.

2. A mérethez lehetne linkelni táblázatokat, de az inkább olyanoknak való, akinek már van némi tapasztalata. Inkább javaslom, hogy egy kerékpárüzletben az eladó segítségével próbálgasd a kerékpárokat; amíg megtaláljátok az ideális méretet.

3. Kiegészítőként amennyiben közúton is használni kívánod, akkor az alap a KRESZ által kötelezően előírtak megléte. Emellé lehet bármi, ami növeli a biztonságot vagy a komfortot -felhasználás függvényében.

4. Váltórendszer: ha nem értesz hozzáb akkor a legelterjedtebb Shimano rendszerekkel nem igazán tudsz mellélőni. Bárhol beszerezhető, a szervizek értenek hozzá és a kompatibilitás sem igazán tud gondot okozni. A magam részéről úgy gondolom, hogy az általad említett felhasználásra már egy Altus, Acera esetleg Alivio szettel szerelt kerékpár tökéletes. Ezek már megbízhatóak és hosszabb távon is kiszolgálnakb a felsőbb kategóriának előnyeit pedig úgy sem tudnád kihasználni -főleg az árukat is figyelembe véve...

2019. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt javasolnám, hogy menj be egy kerékpáros szaküzletbe és ott mondd el az igényeidet.

Nagyon fontos, hogy jó kerékpárt vegyél, mert biztosan nem fogod a sportot megszeretni, ha valami nehéz bicajod van vacak váltóval.

Fontos, hogy könnyű legyen, alumínium volna jó. Nekem cross van, nagyon szeretem. Sárvédő kell rá, nem árt egy starapabíró fix csomagtartó sem, ha esetleg egy hosszabb kirándulásnál nem szeretnél hátizsákot cipelni. Világítás, csengő, de ez egyértelmű.

A Kellys márkát tudom javasolni, nekem bevált. Másoktól sem hallottam panaszt róla.

2019. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!