Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 70 km-es kerékpárverseny...

70 km-es kerékpárverseny közben mennyit és mit célszerű enni?

Figyelt kérdés

Csak amatőr verseny, de mégis verseny és nem túrázgatás.


Adnak útközben két helyen banánt. Az elég, vagy mást is kéne még enni?


Előtte persze eszek, hogy ne éhesen induljak el. Ez is kérdés, hogy mit és mennyivel start előtt érdemes enni?


(Mentem ilyen távokat már, de nem versenyként, hanem túraként, vagy közlekedtem, akkor pihentem, amikor akartam, és az evés... Nos az evést alig-alig igényeltem, épp ezért nehezen tudom elképzelni, hogy versenyen magamba tömjek pl szendvicset. De ha mégis azt mondják a gyakorlott bringások, akkor inkább megprobálnám…)



2019. máj. 6. 02:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A szendvics az érdekes lenne :D


Banán vagy zselé. De 70km még nem egy akkora hatalmas táv...

2019. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Evés:tészta e

lötte mondjuk 1-1,5órával.

Vereny előtt közvetlen: energia szelet/ zselé.

Alatt: banán/csoki/energia szelet/zselé.

Ivás:sportital,ha nincs más víz.

Utána:sör,tészta.

2019. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem hatalmas táv, de máskor nagyobb teljesítmény során volt, hogy túl későn kezdtem enni. EL is fogyott az erőm, le kellett feküdnöm, és ennem, és még időbe telt, mire összeszedtem magam. Az túra volt és gyalog.

Ez bicikli, nem vészes táv, de nem akarok megálldogálni közben nagyon...


De jó, nagyjából azt írjátok, ami szerintem is oké. Kivéve a zselé, mert még nem próbáltam, és nem most akarom először. :)

2019. máj. 8. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!